REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

13 miast szykuje niezwykłą iluminację

  • Autor: PropertyDesign.pl/UM Gdańsk
  • 15 mar 2017 13:28
13 miast szykuje niezwykłą iluminację
PKIN, fot. Piotr Waniorek

17 marca to narodowe święto Irlandii. Dzień Świętego Patryka obchodzony jest co roku w Irlandii i na całym świecie. Aż 13 polskich miast z okazji Dnia Świętego Patryka podświetli na zielono swoje obiekty.

REKLAMA

Staną się one częścią projektu zwanego “Global Greening” (Globalne Zazielenienie). Na świecie na zielono tego dnia zaświecą m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Koloseum w Rzymie, Wielki Mur Chiński oraz Pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro.

W Warszawie będzie to oczywiście Pałac Kultury i Nauki. W Gdańsku: Katownia oraz wiadukty przy ul. Uczniowskiej i ul. Kościuszki.

Premier Irlandii (po irlandzku tę funkcję określa się mianem Taoiseach) Enda Kenny, który był w Polsce w lutym 2017 roku, przypomniał, że w 2015 roku wartość dwustronnej wymiany handlowej pomiędzy Irlandią a Polską wyniosła 3 miliardy euro i rośnie co roku o ponad 15 procent. Co tydzień odbywa się ponad 60 lotów pomiędzy Irlandią a 11 polskimi miastami. Podczas wizyty w Polsce Enda Kenny opowiedział, jak Irlandia stała się jedną z najbardziej innowacyjnych gospodarek świata i zachęcił do współpracy irlandzkich i polskich przedsiębiorców i naukowców. Wartość eksportu żywności irlandzkiej do Polski wyniosła 185 milionów euro w 2016 roku, co stanowiło wzrost o 14 procent.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY