REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

30 toruńskich zabytków czeka renowacja

  • Autor: torun.pl
  • 11 kwi 2016 10:06
30 toruńskich zabytków czeka renowacja
Toruń, fot. Fotolia

Radni przyjęli uchwałę w sprawie przyznania w roku 2016 dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane, przy toruńskich zabytkach wpisanych do rejestru. Dotacje dostanie 30 beneficjentów.

REKLAMA

W budżecie Torunia na 2016 rok na prace przy zabytkach zapisano 1,1 mln zł. Do urzędu wpłynęło 36 wniosków, w tym 30 wniosków kompletnych, zawierających wszystkie wymagane dokumenty oraz spełniających wymogi formalne. Po ich analizie komisja oceniająca rekomendowała prezydentowi Torunia zaakceptowanie wszystkich 30 wniosków.

W grupie beneficjentów znajdują się osoby fizyczne i jednostki organizacyjne będące właścicielem, bądź posiadaczem zabytku wpisanego do rejestru, albo posiadające taki zabytek w trwałym zarządzie.

Dotacje trafią m.in. do parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Toruniu, Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej, Towarzystwa Naukowego w Toruniu oraz Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Mickiewicza 61.

Najwyższą dotację, w wysokości 208 tys. zł dostanie Parafia Katedralna rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu na remont elewacji frontowej i tylnej wraz z odtworzeniem okien i świetlika dachowego, remont XIX wiecznych schodów, renowację zabytkowych drzwi oraz malowideł ściennych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY