REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

30 tys. eko toreb, 100 lokalizacji i pół tysiąca kwiatów do adopcji – największy festiwal natury

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 maj 2017 12:58
30 tys. eko toreb, 100 lokalizacji i pół tysiąca kwiatów do adopcji – największy festiwal natury
Tak było w 2016 r. fot. mat. prasowe

Już 31 maja z setki sklepów i targowych stoisk na terenie całej Warszawy, znikną nieekologiczne foliowe reklamówki, a w ich miejsce pojawi się 30 tysięcy darmowych papierowych toreb. Trzy dni później warszawiaków czeka kolejna ekologiczna niespodzianka, miasto zostanie udekorowane aż pół tysiącem doniczkowych kwiatów, które każdy będzie mógł adoptować.

REKLAMA

Wszystko to w ramach zachęcenia mieszkańców stolicy do przyłączenia się do 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, który wyrósł w tym roku na prawdziwy festiwal natury.

Całe miasto zaproszone zostanie do wspólnego świętowania przełomu wiosny i lata oraz przyrody w nowy i angażujący mieszkańców sposób. W bezprecedensowej akcji weźmie udział ponad 100 sklepów i lokalnych warzywniaków. Ich właściciele zostają przekonani do przewagi ekologii nad szkodzącymi naturze plastikowymi torbami. Ich klienci po raz pierwszy otrzymają nie tylko ekologiczne produkty, ale i w sumie 30 tysięcy ekologicznych opakowań. Z kolei doniczki z kwiatami do adopcji czekać będą na warszawiaków na przystankach autobusowych, w kawiarniach i wielu innych miejscach, tak aby każdy miał szansę rozpoczęcie przygody z własnym ogrodem. Zakupy w papierową torbę „Warszawy w kwiatach i zieleni” spakujemy między innymi w Hali Mirowskiej, Hali Banacha i warzywniakach na Powiślu oraz Saskiej Kępie, kwiaty do adopcji znajdziemy w miejscach takich jak Plac Zbawiciela, Plac Wilsona czy ulica Chmielna.

„Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon a nawet ukwiecone okno. To także cykl wydarzeń, które pokażą warszawiakom, że zielone i zdrowe miasto może dać wiele szczęścia. Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy. Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy  w sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.

Zgłoszenia można przesyłać od 15 maja do 30 czerwca 2017.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY