REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

3,2,1 start! – Maraton oficjalnie otwarty w centrum Poznania

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 maj 2017 13:34
3,2,1 start! – Maraton oficjalnie otwarty w centrum Poznania
Maraton fot. mat. prasowe
3,2,1 start! – Maraton oficjalnie otwarty w centrum Poznania
3,2,1 start! – Maraton oficjalnie otwarty w centrum Poznania
3,2,1 start! – Maraton oficjalnie otwarty w centrum Poznania
3,2,1 start! – Maraton oficjalnie otwarty w centrum Poznania

Skanska oficjalnie przecięła wstęgę Maratonu, swojego najnowszego projektu biurowego w biznesowym sercu Poznaniu. Inwestycję zaprojektowała pracownia CDF Architekci.

REKLAMA

Poznań to jedna z atrakcyjniejszych lokalizacji do rozwoju biznesu w Polsce. O silnej pozycji stolicy Wielkopolski świadczą między innymi globalni gracze z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, m.in. specjalizujący się w procesach ITO (Information Technology Outsourcing). Potwierdzają to liczby - jak wynika z raportu ABSL ponad 60 proc. operacji obsługiwanych w centrach usług w Poznaniu to procesy IT. Na rosnącą potrzebę dostępu do nowoczesnej powierzchni biurowej odpowiada Skanska, która właśnie oficjalnie otworzyła tutaj swoją najnowszą inwestycję Maraton.

- Poznań zyskał obiekt o najwyższych standardach architektonicznych. A właśnie takich oczekują teraz biznesowi najemcy. Cieszę się więc, że inwestycje jak ta wychodzą im naprzeciw właśnie w naszym mieście. Budujemy wizerunek Poznania miasta przyjaznego i otwartego na biznes, kreatywnego i innowacyjnego właśnie dzięki takim przedsięwzięciom i takim partnerom, jak Skanska – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania.

Doskonała, centralna lokalizacja w pobliżu terenów rekreacyjnych, a także bliskość głównych atrakcji miasta takich, jak Stary Rynek czy Stary Browar to tylko niektóre benefity Maratonu. W budynku znajdują się punkty do ładowania aut elektrycznych oraz rozwinięta infrastruktura dla rowerzystów – stojaki, szatnie i prysznice. Ważnym atutem projektu jest dostępne dla wszystkich patio z fontanną i zielone tarasy na dachach, które umożliwią pracę również poza budynkiem. Maraton to także przykład zdrowej i przyjaznej przestrzeni wspierającej pracę specjalistów. Sukces biznesowy projektu potwierdza zainteresowanie niemieckiego funduszu Union Investment Real Estate GmbH, który podpisał umowę przedwstępną zakupu projektu Maraton i dzięki temu po raz drugi wzbogaci swoje portfolio o inwestycję biurową Skanska ulokowaną na rynku regionalnym w Polsce.

W Maratonie powstanie również pierwsza wspólna lokalizacja Skanska i Business Link. - Będzie to nowoczesne miejsce dające możliwość rozwoju różnym najemcom. Przestrzeń dedykowana pracy coworkingowej wraz z ofertą sal konferencyjnych zajmie w poznańskiej inwestycji 4 tys. mkw. powierzchni i zostanie otwarta w czwartym kwartale bieżącego roku – komentuje Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem budynków w Skanska Property Poland.

- W charakterze dewelopera jesteśmy w Poznaniu już od 2011 roku. Maraton, będący naszym drugim projektem biurowym po Malta House, szybko zyskał uznanie międzynarodowych najemców, głównie z sektora usług, którzy docenili kombinację centralnej lokalizacji z nowoczesnym wyposażeniem i elastycznością powierzchni. Decyzja o otwarciu powierzchni coworkingowej Business Link w Maratonie jest tego dobrym odzwierciedleniem. W naszym budynku będą mogli pracować kreatywni przedstawiciele startupów, małych i średnich przedsiębiorstw, ale też duże globalne korporacje, które będą mogły korzystać z przestrzeni „na żądanie” – komentuje Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY