REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

48 łódzkich inwestycji na MIPIM

  • Autor: uml.lodz.pl
  • 14 mar 2016 13:54
48 łódzkich inwestycji na MIPIM
Stoisko Łodzi na MIPIM, fot. uml.lodz.pl
48 łódzkich inwestycji na MIPIM
48 łódzkich inwestycji na MIPIM
48 łódzkich inwestycji na MIPIM

Jak poinformował wiceprezydent Łodzi Ireneusz Jabłoński, w trakcie tegorocznych targów przedstawiciele delegacji Urzędu Miasta Łodzi będą promować 48 nieruchomości inwestycyjnych. Najważniejszym terenem, dla którego miasto będzie poszukiwać inwestorów jest obszar Nowego Centrum Łodzi.

REKLAMA

- Dużo miejsca poświęcamy nieruchomościom znajdującym się w Specjalnej Strefie Kultury. To są ponad 2 hektary w samym sercu miasta, położone między EC1 a dworcem. Liczymy na to, że tam wkrótce pojawi się jeden z najbardziej atrakcyjnych inwestorów, który zrealizuje funkcje, zapisane w planie miejscowym - mówi Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ. - Także oferty z Brójec, Lućmierza i Rzgowa prezentują się szczególnie atrakcyjnie. Bardzo solidnym punktem w naszej prezentacji są tereny należące do Agencji Mienia Wojskowego.

Wśród 48 łódzkich nieruchomości inwestycyjnych jest 25 nieruchomości miejskich, 7 nieruchomości zlokalizowanych w gminach ościennych, 5 terenów objętych statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i 11 nieruchomości z rynku prywatnego.

Targi Inwestycyjne MIPIM w Cannes rozpoczną się 15 marca 2016 roku. To już 27. edycja tego wydarzenia. Przygotowanych zostanie 351 stoisk, które zajmą 19 tys. mkw. powierzchni wystawowej. Ofertę zaprezentuje 2445 wystawców.

Jak informuje wiceprezydent Ireneusz Jabłoński, dla Łodzi udział w targach to szansa na szeroką promocję oferty inwestycyjnej, a także możliwość nawiązania cennych kontaktów z potencjalnymi partnerami, które mogą zaowocować w kolejnych miesiącach konkretnymi umowami.

- Sytuacja geopolityczna sprawia, że Łódź może być najlepszym miejscem lokacji kapitału - bezpiecznym i dającym dobry zwrot - podkreślał wiceprezydent.

Partnerem Łodzi na tegorocznych targach w Cannes jest m.in. firma Ghelamco - deweloper budujący wraz z firmą Budomal obiekt na terenie NCŁ.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY