4 Design Days: Zobacz wystąpienie eksperta z Circopropertydesign.pl - 06-02-2019 11:47


Dlaczego Holendrom aż tak zależy na ekologii? - Głównie dlatego, że połowa naszego kraju jest położona poniżej poziomu morza. W pewnym sensie musimy więc cały czas walczyć z morzem i w harmonii współistnieć z przyrodą. Robimy to, żeby przeżyć - mówi Pieter van Os, Circo.

{film;14591}

- Chcemy chronić siebie, naszą planetę, ale też wykorzystać to jako szansę biznesową. Przekuć wyzwanie w szansą biznesową - dodaje.

Pieter van Os, Circo podkreśla, że w tej chwili polityka holenderska koncentruje się na gospodarce obiegu zamkniętego. W tym celu stworzono specjalny program na kolejne 30 lat. - Program ma dwa cele: pierwszy jest związany ze zmianami klimatycznymi. Kolejny to dążenie do większej innowacji, tak byśmy korzystali z energii odnawialnej - podsumowuje.

Pieter van Os był gość specjalnym wydarzenia 4 Design Days 2019. Specjalizuje się w pierwszej fazie marketingu, czyli wdrażaniu nowych produktów i usług na rynku. Po okresie pracy jako konsultant w biznesie telekomunikacyjnym zdecydował się wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenia na gruncie zrównoważonego rozwoju i wprowadzania na rynek produktów i usług, które są bardziej wydajne energetycznie.

Jest jednym z inicjatorów programu Circo, który rozpoczął się w 2015 roku w Holandii. Circo to metodologia zrównoważonego projektowania, którą wdrożyło do tej pory ponad 350 firm, a ok. 250 projektantów i architektów przemysłowych zostało przeszkolonych w zakresie tej metodologii.

Obecnie Pieter van Os jest odpowiedzialny za międzynarodowy program Circo, który udostępnia metodologię i wiedzę w zakresie projektowania w środowisku gospodarki obiegu zamkniętego na świecie.