4 Design Days: Zobacz wystąpienie Menno Rubbensa z Cepezed Projectspropertydesign.pl - 07-02-2019 14:59


Menno Rubbens, właściciel holenderskiej spółki Cepezed Projects uważa, że już na bardzo wczesnym etapie projektowania można zadbać o model obiegu zamkniętego i o to, by budynek był przygotowany na przyszłe zmiany. Zobaczcie wystąpienie eksperta, które miało miejsce podczas 4 Design Days 2019.

{film;14592}

- Podstawą jest pochodząca z lat 60. definicja zrównoważonego rozwoju opracowana przez ONZ. Mówi o tym, że wszystkie elementy, które dodajemy do naszego środowiska powinny dawać szansę przyszłym pokoleniom. Muszą to być rozwiązania, które ich nie będą ograniczać. O tym należy pamiętać projektując budynki. Trzeba dawać przyszłym pokoleniom szansę, by mogli powstałe obiekty odpowiednio zmieniać i adaptować. Tak powinno się rozwijać środowisko miejskie. W tym procesie ogromną rolę ma do spełnienia ma architekt, który może swoją misję rozpocząć choćby jutro – podkreśla Menno Rubbens.

Ekspert zwraca też uwagę na rolę firm budowlanych. - Przemysł budowlany jest odpowiedzialny za ponad 60 proc. odpadów produkowanych w Holandii - podkreśla.

Menno Rubbens był gościem specjalnym wydarzenia 4 Design Days 2019.