REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

4DD 2017: Żyj, pracuj, kochaj... swoje miasto. Kondycja architektury we współczesnych aglomeracjach

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 gru 2016 09:00
4DD 2017: Żyj, pracuj, kochaj... swoje miasto. Kondycja architektury we współczesnych aglomeracjach
fot. Shutterstock

Wiele zaniedbanych miejsc zyskało nowy blask, ale niedosyt jest wciąż ogromny. Jak budować piękno wspólnej przestrzeni? Jak chcą żyć współcześni Polacy? To jeden z tematów, o którym będziemy dyskutować w czasie 4 Design Days w Katowicach.

REKLAMA

- Cieszę się, że wreszcie rozpoczęła się szeroko zakrojona dyskusja na temat przestrzeni miejskiej, że ta sprawa ulega większej demokratyzacji, uspołecznieniu, a przestrzeń przestaje być już tylko przedmiotem zainteresowania polityków, a również problemem urbanistów i architektów – mówił w rozmowie z nami Krzysztof Zalewski, architekt i właściciel biura projektowego Zalewski Architecture Group. - O przestrzeni miejskiej trzeba rozmawiać, konieczne jest uświadamianie praw, jakimi rządzi się miasto i pokazanie dobrych przykładów.

W jakim otoczeniu chcemy dziś żyć i pracować? Jaka architektura sprzyja wypoczynkowi i pracy? Jak rozwijać miasta, by tworzona przestrzeń spełniała zmieniające się oczekiwania mieszkańców tych ośrodków? Gdzie szukać inspiracji? Czy istnieje definicja pięknej przestrzeni? To pytania, na które szukają dziś odpowiedzi i architekci, i deweloperzy, a także urbaniści. O tym jak stworzyć dobre miasto, które dba o mieszkańców, będziemy rozmawiać podczas 4 Design Days w Katowicach.

4 Design Days odbędzie się w dniach 16-19 lutego 2017 roku. Ikony światowego i polskiego designu, czołowi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy spotkają się na 4DD w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, by dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, na rynku nieruchomości, wyposażenia wnętrz oraz wzornictwie.  Konferencji towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, w tym gale z wręczeniem nagród, spotkania z ciekawymi postaciami, prezentacje i dni otwarte dla mieszkańców regionu z targami oraz akademią designu dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY