REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

9 ofert w przetargu na przebudowę nabrzeży w Porcie Gdańskim

  • Autor: PAP
  • 26 mar 2018 16:44
9 ofert w przetargu na przebudowę nabrzeży w Porcie Gdańskim
fot. shutterstock

W Porcie Gdańskim otwarto 9 ofert w dwuczęściowym przetargu na wykonawców prac w ramach pogłębiania toru wodnego oraz przebudowy nabrzeży - poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, Agata Kupracz.

REKLAMA

Do przetargu na wykonawcę robót, w ramach części pierwszej, tj. przebudowy nabrzeży stanowiących obudowę toru wodnego, stanęło sześć podmiotów - (konsorcja: Strabag, Solitech i Stabilizator Fundamenty, Soletanche Polska i Zakład Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych UW, NDI Spółka Akcyjna i NDI Sp. z o.o. oraz Korporacja Budowlana DORACO z Boskalis International B.V.; przedsiębiorstwa: Budimex i Energopol Szczecin).

W przetargu na drugą część, obejmującą prace czerpalne w wewnętrznym torze wodnym, oferty złożyły trzy podmioty - konsorcja: Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych i Hegemann GmbH oraz Korporacja Budowlana DORACO z Koskalis International B.V. oraz jedno przedsiębiorstwo - Van Oord Dredging and Marine Constractors BV.

Koszt realizacji części pierwszej przetargu ZMPG oszacował na ponad 52 mln zł, a drugiej części na ok. 68 mln zł.

Pierwsza część przetargu dotyczy rozbudowy niemal 400 metrów nabrzeży: Postojowego Niskiego/baza BON, Nabrzeża Wiślanego oraz Szczecińskiego.

Do zadań Wykonawcy będzie należało m.in. przeprowadzenie robót rozbiórkowych, prac w konstrukcji nabrzeża, rozbudowa instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych czy oczyszczanie akwenu. Potencjalni wykonawcy deklarują ukończenie inwestycji w ciągu 67 tygodni od chwili podpisania umowy.

W drugiej części przetargu wykonawca przeprowadzi prace czerpalne w wewnętrznym torze wodnym na odcinku od wejścia do Portu przez Zakręt Pięciu Gwizdków, obrotnicę przy Basenie Górniczym aż do obrotnicy przy Polskim Haku. Na realizację tego zadania wykonawca będzie miał 124 tygodnie.

Przetarg jest częścią projektu pn. "Modernizacja toru wodnego, rozbudowa nabrzeży oraz poprawa warunków żeglugi w Porcie Wewnętrznym w Gdańsku". Projekt jest w 85 proc. dofinansowany z instrumentu CEF (Connecting Europe Facility - Łącząc Europę).

Projekty finansowane z instrumentu CEF w większości zakończą się do 2020 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY