REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

A4 Business Park spod kreski DDJM z nominacją do Prime Property Prize

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 sie 2014 09:28
A4 Business Park spod kreski DDJM z nominacją do Prime Property Prize
fot. Kompleks biurowy A4 Business Park w Katowicach

Katowicki kompleks biurowy A4 Business Park zaprojektowany przez pracownię architektoniczną DDJM otrzymał nominację do nagrody Prime Property Prize 2014 w kategorii "Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej".

REKLAMA

A4 Business Park przy ul. Francuskiej to katowicka inwestycja spółki Echo Investment SA. Obiekt położony jest w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Otacza go znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w sąsiedztwie znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz dworzec PKP.

Budynki A4 Business Park zaprojektowane zostały z dbałością o jakość i bezpieczeństwo: solidne, naturalne materiały, najnowsze technologie, energooszczędne systemy wind i wentylacji, system kontroli dostępu czy sygnalizacja włamania to tylko niektóre elementy świadczące o nowoczesnym charakterze obiektu.

W obiekcie znajdą się też punkty usługowe i handlowe, szatnie i parkingi dla rowerów, kantyna, klub fitness i miejsca wypoczynku.

Pierwszy etap inwestycji to 7-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni ok. 9 tys. mkw., który został oddany do użytkowania w I kwartale 2014 roku. Już w 2013 roku, na etapie realizacji budynku, I etap A4 Business Park otrzymał certyfikat BREEAM Interim z oceną „Very Good" i bardzo wysokim wynikiem - 64.62 proc.

Projekt A4 Business Park opracowała pracownia architektoniczna DDJM z Krakowa. Generalnym wykonawcą stanu surowego I etapu inwestycji była firma Remax Construct. Obecnie trwa realizacja II etapu, którego zakończenie zaplanowano na IV kw. 2014 roku.

Spółka Echo Investment podpisała z koncernem informatycznym IBM umowę najmu blisko 9 tys. mkw. w biurowcu I etapu A4 Business Park. Była to jedna z największych transakcji w Polsce w odniesieniu do regionalnego rynku nieruchomości biurowych. Umowa z IBM stanowiła dla Echo Investment ważny krok, potwierdzający słuszność przyjętej strategii rozwoju w ośrodkach regionalnych, a także trafność analiz potencjału poszczególnych lokalizacji, szczególnie dotyczących branży BPO.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY