REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Adamczyk: To najdłuższy most kolejowy w Polsce

  • Autor: PAP
  • 26 lip 2017 14:02
fot. fotolia

W ramach inwestycji Świnna Poręba powstał najdłuższy w Polsce most kolejowy, liczący prawie 400 m długości - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas uroczystego otwarcia zbiornika retencyjnego na Skawie w Małopolsce.

REKLAMA

Adamczyk podziękował kolejarzom za wkład w uruchomienie tej inwestycji. "1/4 kosztów realizacji tej inwestycji (ogólnie 2,2 mld zł - PAP), czyli 519 mln zł to koszt przebudowy linii kolejowej, która prowadzi do Zakopanego. To najdłuższy w Polsce most kolejowy" - powiedział minister. "Drugi most, również tutaj zrealizowany - o długości 234 metrów - to linia kolejowa, która już na tym odcinku przystosowana jest do przejazdu pociągów z prędkością 120 km/h" - jak mówił Adamczyk - w przypadku pociągów osobowych i "80 km/h" dla pociągów towarowych.

Zwrócił uwagę na wysiłek związany z realizacją tego przedsięwzięcia. "Te inwestycje kolejowe w szczególności determinowały realizację całego przedsięwzięcia i były w pewnym momencie nawet i przeszkodą w rytmicznej realizacji tej inwestycji. Dziękuję kolejarzom, dziękuję tym inżynierom, którzy pochylali się nad tym przedsięwzięciem, podobnie jak drogowcy" - zaznaczył.

"W ubiegłym roku podpisaliśmy umowę na rewitalizację, modernizację szlaku kolejowego Kraków-Skawina-Sucha Beskidzka. (...) Przygotowujemy się do realizacji drugiego dużego odcinka, od Suchej Beskidzkiej do Zakopanego" - powiedział szef resortu infrastruktury.

Jak podkreślił, w związku z inwestycją przebudowano bez mała 11 km dróg krajowych i "dziesiątki kilometrów dróg samorządowych".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY