REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Adgar gra w zielone

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 sie 2017 11:15
Adgar gra w zielone
fot. mat. prasiwe

Adgar Wave i Adgar Bit uzyskały certyfikaty środowiskowe LEED EBOM (dla istniejących budynków) na poziomie Gold. Proces certyfikacji obiektów przeprowadziła firma Colliers International. Tym samym wszystkie budynki biurowe, należące do Adgar Poland, usytuowane na warszawskim Biznesowym Mokotowie, posiadają certyfikaty LEED.

REKLAMA

Adgar Bit i Adgar Wave to kolejne po Adgar Plaza (A i B) i Adgar Plaza One obiekty, które spełniają najwyższe normy ekologiczne, co zostało potwierdzone przyznaniem certyfikatów LEED EBOM na poziomie Gold.

- Firma Adgar Poland jest zarówno właścicielem, jak również zarządcą wszystkich swoich kompleksów biurowych, dlatego z ogromną dbałością podchodzimy do naszych budynków i chcemy, aby spełniały one najwyższe kryteria jakościowe. Zrównoważony rozwój oraz nowoczesne i ekologiczne rozwiązania to podstawy które pozwalają nam zbudować długoterminowe relacje z naszymi klientami. Cieszymy, że wszystkie kompleksy biurowe firmy Adgar, zlokalizowane na Biznesowym Mokotowie, mają zielone certyfikaty LEED, a jeszcze w tym roku będziemy mogli pochwalić się uzyskaniem kolejnych certyfikatów – dla budynków w kompleksie Adgar Park West na Ochocie.
- powiedział Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar Poland.

Certyfikat LEED EBOM jest przyznawany przez amerykański US Green Building Council budynkom istniejącym. LEED stanowi niezależne potwierdzenie wdrożenia najlepszych praktyk utrzymania obiektu oraz ocenia faktyczny wpływ budynku na środowisko i użytkowników. Podczas certyfikacji weryfikowane są procedury związane z zarządzaniem budynkiem, rozwiązania budowlane oraz wpływ na środowisko. Budynek zdobywa punkty w ramach pięciu kategorii środowiskowych: utrzymania terenów zewnętrznych i udogodnień komunikacyjnych, zużycia wody, efektywności energetycznej, jakości środowiska wewnętrznego oraz gospodarki materiałami i odpadami. Punkty można otrzymać, między innymi, za wykazanie wysokiej efektywności energetycznej, stosowanie wodooszczędnych rozwiązań, wdrożenie procedur minimalizowania użycia środków chemicznych czy zapewnienie pracownikom dostępu do światła dziennego.

Adgar od początku swojej działalności tworzy przyjazne koncepty biurowe, pozwalające na płynne przenikanie się pracy i życia. Jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła pojęcie kompleksu biurowego, w którym najemcy oprócz biur mają do dyspozycji centra konferencyjne oraz różnorodne udogodnienia takie jak m.in. kluby fitness, przedszkola, kawiarnie, bezpłatne wypożyczalnie rowerów BMW - Adgarfit Bike, zabezpieczone rowerownie, prysznice, Carpooling czy stacje napraw rowerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY