REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Air Project przygotowało koncepcję Galerii Dekada w Nysie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 cze 2015 10:58
Air Project przygotowało koncepcję Galerii Dekada w Nysie
Projekt Galerii Dekada w Nysie

Galeria Dekada w Nysie zaplanowana została jako trzypoziomowy budynek o powierzchni najmu 15 tys. mkw.

REKLAMA

Radni miejscy na wniosek spółki Dekada Nysa Sp. z o.o. przystąpili do prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla działki przy ul. Kolejowej w Nysie, terenu po dawnej zajezdni MZK. To dobra wiadomość dla Dekady, która od ponad 3 lat zabiega o wybudowanie na tym terenie nowoczesnej galerii handlowo-rozrywkowej.

Koncepcja architektoniczna obiektu została przygotowana przez pracownię Air Project. Aby dobrze wpisać obiekt w miejską tkankę i śródmiejskie, zabytkowe otoczenie, architekci przy tworzeniu projektu inspirowali się nyskim gotykiem oraz najsłynniejszymi światowymi obiektami handlowymi, które budowano w hołdzie miejscowemu dziedzictwu architektonicznemu.

W 2012 roku Dekada zakupiła działkę znajdującą się w śródmieściu 50-tysięcznej Nysy, będącą pozostałością po dawnej zajezdni MZK. Obszar o powierzchni ok. 1,5 ha znajduje się przy ul. Kolejowej, naprzeciwko Urzędu Miasta, w odległości ok. 200 metrów od zabytkowego centrum Nysy.

Jak podaje inwestor, Plan Miejscowy dla tej działki nie zakładał handlu wielkopowierzchniowego. Poprzednie władze miasta nie wyraziły zgody na jego zmianę, wskazując jako lokalizację dla galerii obszary położone na obrzeżach miasta. Po listopadowych wyborach i ukonstytuowaniu się nowych władz w mieście, pojawiło się pozytywne nastawienie do nowej inwestycji i rozpoczęły się procedury administracyjne, zmierzające do budowy galerii przy ul. Kolejowej.

W galerii będzie podziemny parking na 350 miejsc. W obiekcie powstanie również czterosalowy multipleks kinowy. W zasięgu oddziaływania galerii znajdzie się ponad 145 tys. mieszkańców Nysy i powiatu nyskiego. Wartość inwestycji to około 70 mln zł.

Planowane oddanie budynku do użytku publicznego to IV kw. 2017 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY