REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Akademik jak z klocków Lego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 mar 2016 10:12
Akademik jak z klocków Lego
fot. 3xskak
Akademik jak z klocków Lego
Akademik jak z klocków Lego
Akademik jak z klocków Lego

Pracownia 3xskak zaprojektowała akademik w Kopenhadze. Zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i konstrukcyjnym dzieli się na sklep spożywczy, komunikację i pomieszczenia akademika, które zostały zaprojektowane jako moduły w stalowej konstrukcji szkieletowej.

REKLAMA

Budynek akademika został zlokalizowany w Kopenhadze w dzielnicy Nordvest. Budynek ten posiada pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. 

Bryła budynku to połączenie wysokiego parteru z elewacją z surowego betonu częściowo pokrytego roślinnością, przeszklonych klatek schodowych i modułów z mieszkaniami dla studentów. Granice modułów wyznaczają jasne płyty elewacyjne tworzące ramkę wewnątrz której znajdują się cofnięte szare płyty elewacyjne i okna.

Wejścia do apartamentów dostępne są z galerii, do której prowadzą dwie klatki schodowe. Zaprojektowano 64 apartamenty standardowe oraz cztery dla osób niepełnosprawnych. W każdym mieszkaniu znajduje się łazienka oraz aneks kuchenny. W budynku znajdują się także: wspólne kuchnie, pralnia, parking rowerowy i komórki lokatorskie.

Budowa modułów odbywała się w fabryce, następnie transportowane i łączone były na budowie.

Akademik projektowany był dla prywatnego inwestora. Obecnie jest na etapie realizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY