REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Aktywiści miejscy chcą śródmieścia Warszawy na miarę metropolii XXI wieku

  • Autor: Warszawskie Forum Samorządowe
  • 13 cze 2016 12:37
Aktywiści miejscy chcą śródmieścia Warszawy na miarę metropolii XXI wieku
Warszawa, fot. pixabay.com

Grupa aktywistów miejskich zajęła stanowisko w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia południowego w Warszawie.

REKLAMA

- Jesteśmy grupą aktywistów miejskich zrzeszającą osoby o poglądach progresywanych i lewicowych. Zależy nam na przyszłości naszego miasta i jego mieszkańców. Dlatego nie chcemy i nie będziemy stać z boku głośnej dyskusji dotyczącej uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia południowego - czytamy w liście nadesłanym przez przedstawicieli aktywistów z Warszawskiego Forum Samorządowe i Federacji Młodych Socjaldemokratów.

Aktywiści zauważyli w nim, że sposób kształtowania ścisłego centrum Warszawy budzi emocje mieszkańców, mediów i miejskich aktywistów. - Warszawa - jak każda nowoczesna metropolia - musi mieć funkcjonalne centrum, które będzie miejscem pracy dziesiątek tysięcy mieszkańców miasta. To właśnie tu - w dobrze skomunikowanym i wyposażonym w miejską infrastrukturę centrum - powinny powstawać nowe wieżowce. Będzie to ze znacznie większą korzyścią dla wszystkich, niż tworzenie takich stref w innych miejscach, na wzór choćby Służewca przemysłowego, które stało się symbolem nieprzyjaznego dla mieszkańców i osób tam pracujących wiecznie zakorkowanego kawałka Warszawy - czytamy w komunikacie.

Aktywiści stanowczo opowiadają się za przyjęciem planu zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia południowego w kształcie zaproponowanych przez władze Warszawy. - Jesteśmy przekonani, że dzięki temu nasze miasta zyska śródmieście na miarę prawdziwej metropolii XXI wieku - konkludują.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY