REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ambitne plany TVP: rozbiórka biurowca przy Woronicza i nowa siedziba

  • Autor: propertynews.pl/gazeta.pl
  • 09 wrz 2014 14:47
Ambitne plany TVP: rozbiórka biurowca przy Woronicza i nowa siedziba
fot. Fotolia

Telewizja Polska planuje wyburzyć swój stary gmach przy ulicy Woronicza i postawić nowy obiekt biurowy - informuje gazeta.pl.

REKLAMA

TVP ma w planach budowę nowego obiektu biurowego, do którego przeprowadzą się redakcje zajmujące nieruchomość w centrum stolicy. Jak wynika z informacji, do których dotarł portal gazeta.pl, w ciągu kilku najbliższych dni ruszy proces wyburzania obiektu.

Rozbiórka ma potrwać 10 miesięcy i pochłonie 3,3 mln złotych. Co powstanie zamiast ponad 45-letniego budynku? Nowy obiekt. W tym momencie nie ma jednak gotowego projektu inwestycji. Wiadomo na pewno, że TVP zamierza samodzielnie sfinansować budowę i nie włączy do procesu prywatnego inwestora. 

Fundusze, jakie będą niezbędne do budowy inwestycji, Telewizja Polska zamierza zdobyć m.in. sprzedając biurowiec przy Pl. Powstańców Warszawy. W 2012 roku TVP wyceniało go na nawet 100 mln złotych. Ostateczną decyzję w sprawie wystawienia obiektu na sprzedaż muszą podjąć władze telewizji. 

Ponadto TVP pracuje nad sprzedażą nieruchomości przy ul. Domaniewskiej. Jak donosi gazeta.pl, w tym momencie prowadzone są negocjacje z zainteresowanym inwestorem. W 2013 roku cena wywoławcza działki wynosiła 4,7 mln złotych netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY