REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Amfiteatr w Kołobrzegu do przebudowy

  • Autor: PAP
  • 29 sty 2018 15:34
Amfiteatr w Kołobrzegu do przebudowy
Kołobrzeg, fot. pixabay

Amfiteatr w Kołobrzegu, znany przede wszystkim z organizowanego w nim przez ponad dwie dekady XX w. Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, a przez ostatnie lata z Sunrise Festival, ma zostać przebudowany. 27 lutego okaże się, kto wykona dokumentację projektową.

REKLAMA

Właścicielem obiektu jest miasto Kołobrzeg i to jego władze ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy amfiteatru przy ul. Fredry, na terenie wpisanym do rejestru zabytków Zachodniopomorskiego. W tegorocznym budżecie Kołobrzegu na ten cel zarezerwowano 300 tys. zł.

Termin składania ofert mija 27 lutego. Wykonawca na sporządzenie dokumentacji będzie miał czas do 20 grudnia 2018 r.

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w ogłoszeniu przetargowym, widownia amfiteatru ma się składać z 3,5 tys. miejsc i podzielona ma być na trzy sektory. Siedzenia z tworzywa sztucznego powinny być rozkładane i mieć oparcia. Na parterze muszą zostać zaprojektowane miejsca dla osób niepełnosprawnych. Scena ma mieć ok. 180 m kw. powierzchni wykonanej z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Musi być antypoślizgowa. Kurtyna powinna mieć możliwość zamykania elektronicznego. Zarówno widownia, jak i scena, mają być zadaszone.

Kołobrzeski magistrat określił też swoje wymagania, co do akustyki i oświetlenia amfiteatru. Budynek, posadowiony na nowych fundamentach, ma być podzielony na dwie części, tak by obie mogły funkcjonować niezależnie od siebie. I jedna z nich mogła być wykorzystywana przez cały rok, nie tylko latem. W tej całorocznej byłaby wytłumiona sala prób, wykorzystywana również do organizacji imprez kulturalnych oraz wytłumiona młodzieżowa pracownia muzyczna. Byłyby tutaj także dwa magazyny techniczne, dwa pomieszczenia biurowe dla instruktorów, biuro amfiteatru, toalety, kasa oraz lokale gastronomiczne.

Natomiast w części obiektu czynnej jedynie latem byłyby dwie duże garderoby, kilka dodatkowych typu VIP z kanapami, fotelami i doświetlonymi lustrami, duży hol łączący garderoby z wejściami na scenę oraz zaplecze kawiarniane z zewnętrznym ogródkiem. Wymagania dotyczą też toalet, pomieszczeń magazynowych i socjalnych.

Dokumentacja projektowa jest władzom Kołobrzegu niezbędna, by móc ubiegać się o zewnętrzne pieniądze na przebudowę amfiteatru i zagospodarowanie terenu wokół. W wieloletnim planie inwestycyjnym to zadanie planowano na lata 2019-2021, a jego koszt szacowany jest na ponad 18 mln zł.

Historia amfiteatru w Kołobrzegu sięga 1925 r. To w tym roku obiekt stracił swój militarny charakter i został przekształcony w amfiteatr. W lipcu 1968 r. po raz pierwszy odbył się w nim Festiwal Piosenki Żołnierskiej, którego organizację zawieszono po ponad 20 latach, na początku 90. lat XX wieku. Przez ostatnie lata kołobrzeski amfiteatr był miejscem, w którym odbywał się Sunrise Festival. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY