REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Amwin pracuje w systemie projektuj i buduj dla Kartoniki

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 lip 2014 15:51
Amwin pracuje w systemie projektuj i buduj dla Kartoniki
Budynek dla firmy Kartonika, projekt i wykonawstwo Amwin

Amwin został projektantem i kompleksowym wykonawcą hali produkcyjno-magazynowej
o powierzchni 1000 mkw. z biurowcem o powierzchni 200 mkw. dla firmy Kartonika. 

REKLAMA

Firma Kartonika podjęła decyzję o rozwoju zasobów produkcyjnych. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji różnorodnych opakowań z tektury falistej. Firma rozpoczęła budowę nowego obiektu produkcyjno-magazynowego, który zostanie wyposażony w nowoczesny park maszynowy.

Nowy obiekt o łącznej powierzchni 1200 mkw. będzie zlokalizowany w Budzyniu (woj. Wielkopolskie). Jednonawowa hala oraz część socjalno-biurowa zostaną wykonane w technologii konstrukcji stalowej, natomiast część socjalno-biurowa w technologii tradycyjnej – murowanej. Nowa inwestycja jest prowadzona przez firmę Amwin - Projektanta i kompleksowego wykonawcę hal i biurowców, w ramach umowy kontraktowej „Projektuj-Buduj”.

W celu zapewnienia najwyższej jakości przy zachowaniu odpowiedniej relacji do ceny, biuro projektowe Amwin zaproponowało optymalne i sprawdzone rozwiązania Qamwin.

Na części biurowej została zaproponowana elewacja wykonana z płyty warstwowej w układzie poziomym w połączeniu z blachą falistą. Według wykonawcy, wykorzystanie blachy falistej na obiekcie to nie tylko zabieg architektoniczny podkreślający walory estetyczne, ponieważ blacha jest materiałem trwałym i bardzo dobrze komponującym się z innymi materiałami. Innym zabiegiem architektonicznym zwiększającym harmonię i estetykę obiektu jest attyka zaprojektowania na części biurowej. Jej zadaniem jest zakrycie spadzistości połaci dachowej obiektu. Amwin – projektant i wykonawca hal oraz biurowców, jest odpowiedzialny za  przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu kompleksowe wykonanie obiektu wraz z wykonaniem prac ziemnych i fundamentowych, zagospodarowaniem terenu, jak również wykonaniem wszystkich instalacji i wykończeniem wnętrz.

Planowany termin inwestycji to sierpień-grudzień 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY