REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Andrzej Brągiel zaprojektował, a wybuduje Skanska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 gru 2015 13:14
Andrzej Brągiel zaprojektował, a wybuduje Skanska
Wizualizacja Centralnego Bloku Operacyjnego przy Szpitalu MSW w Rzeszowie. Widok od strony południowej oraz sala operacyjna. Wyk. Andrzej Brągiel
Andrzej Brągiel zaprojektował, a wybuduje Skanska
Andrzej Brągiel zaprojektował, a wybuduje Skanska
Andrzej Brągiel zaprojektował, a wybuduje Skanska
Andrzej Brągiel zaprojektował, a wybuduje Skanska

W najbliższym czasie szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Rzeszowie wzbogaci się o budynek bloku operacyjnego. Jedna z najnowocześniejszych inwestycji szpitalnych na Podkarpaciu zostanie zakończona w 2017 r. Wykonawcą jest Skanska, zaś projektantem Andrzej Brągiel.

REKLAMA

Zadanie obejmuje budowę budynku bloku operacyjnego wraz z łącznikiem do głównego budynku szpitala. Projektowany obiekt będzie posiadał 5 kondygnacji nadziemnych i będzie częściowo podpiwniczony. Zlokalizowany będzie wewnątrz działki szpitala, a jego usytuowanie umożliwi połączenie z budynkiem głównym w trzech poziomach - niskiego i wysokiego parteru oraz I piętra. Łącznik zostanie wyposażony w windę, która umożliwi szybkie i sprawne poruszanie się po placówce. - Zakres prac obejmuje także przebudowę sieci elektrycznych kolidujących z projektowanym budynkiem, przebudowę przyłączy wewnętrznych c.o., wody, przyłączy hydrantowych i gazów medycznych – informuje Andrzej Janora, menadżer projektu, Skanska. Zmienione zostanie także oświetlenie terenu oraz układ komunikacyjny - powstanie droga pożarowa wzdłuż nowego budynku, wykonana zostanie renowacja nawierzchni dróg istniejących, pojawią też nowe drogi, parkingi wewnętrzne i chodniki.

Nowoczesność i wielofunkcyjność

Budynek bloku operacyjnego będzie obiektem wielofunkcyjnym. Na poszczególnych kondygnacjach znajdować się będą różne rodzaje funkcji szpitalnych, których działanie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania placówki jako całości. Ukształtowanie terenu, na którym zlokalizowano budynek, pozwala na odsłonięcie terenu, tworząc poziom niskiego parteru z bezpośrednim oświetleniem zewnętrznym podjazdami. - W poziomie piwnic pojawią się pomieszczenia przeznaczone do magazynowania i segregacji materiału przeznaczonego do sterylizacji i materiału otrzymanego po sterylizacji - informuje Zbigniew Widomski,dyrektor SP ZOZ MSW w Rzeszowie. - W poziomie niskiego parteru powstanie Centralna Apteka, Oddział Rehabilitacji Dziennej, szatnie personelu, strefa dostaw do szpitala, strefa usuwania odpadów ze szpitala oraz pomieszczenia techniczne. I piętro to Oddział Chirurgii Ogólnej z 39 łóżkami, II piętro - pomieszczenia Centralnego Bloku Operacyjnego z trzema salami operacyjnymi, salą wybudzeń dla 4 pacjentów, pomieszczeniami dla personelu, pomieszczeniami zespołu szatniowego dla personelu, magazynami i pomieszczeniami technicznymi. W poziomie III przewiduje się kondygnację techniczną z pomieszczeniami technicznymi i serwerownią. W tym poziomie zlokalizowane zostaną wszystkie centrale wentylacyjne. Wszystkie poziomy budynku zostaną połączone w pionie klatkami schodowymi oraz windami. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY