REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Angel Care czeka na ostatnie szlify

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 mar 2016 11:22
Angel Care czeka na ostatnie szlify
Angel Care - pozostał ostatni szlif
Angel Care czeka na ostatnie szlify
Angel Care czeka na ostatnie szlify
Angel Care czeka na ostatnie szlify
Angel Care czeka na ostatnie szlify
Angel Care czeka na ostatnie szlify

Trwają prace wykończeniowe i zaczyna się już meblowanie w Centrum Angel Care we Wrocławiu. Obiekt według projektu Modulor zostanie otwarty na przełomie kwietnia i maja.

REKLAMA

Prace budowlane w centrum Angel Care dobiegły końca. Z zewnątrz zabytkowe budynki prezentują się okazale. Wnętrza również są już prawie gotowe. Na kondygnacjach od 0 do 4 zakończyło się już malowanie, układanie wykładzin, montaż opraw oświetleniowych oraz wyposażenia łazienek (w części apartamentowej dostosowane jest do preferencji i potrzeb mieszkańców). Ostatnie tego rodzaju prace trwają już tylko na 5 piętrze.

– Do końca marca sfinalizujemy wszystkie prace wewnątrz centrum. Pozostały już tylko kosmetyka
i dopracowanie szczegółów. W tym tygodniu rozpoczęliśmy meblowanie pomieszczeń mieszkalnych, jak również wyposażanie pokojów spotkań i aktywności dla mieszkańców, sal rehabilitacyjnych czy kuchni – mówi Sebastian Bieńkowski, manager projektu Angel Care.

Zazieleni się patio

Kompleks układa się w literę „U”, we wnętrzu której znajdzie się zielony ogród. Będzie to miejsce spacerów i relaksu dla przyszłych mieszkańców centrum seniora. – Na dziedzińcu także pozostał ostatni szlif. Zakończyliśmy nasadzenia zieleni i montaż małej architektury. Dzięki tym pracom powstało przyjazne patio. Czekamy już tylko na wiosnę, gdy ogród się zazieleni – dodaje Sebastian Bieńkowski.

W ogrodzie powstało także boisko do gry w petankę, czyli popularne wśród osób starszych bule. Są też stoliki szachowe, a niedługo pojawią się budki lęgowe dla ptaków. Gotowy jest również parking dla mieszkańców apartamentów chronionych.

Dwie niezależne części

Angel Care dzieli się na Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej prowadzi osobne wejście.

Dostęp do nich, podobnie jak do poszczególnych części centrum seniora Angel Care, jest chroniony. Mieszkańcy apartamentów, za sprawą kart magnetycznych, będą mieli możliwość swobodnego poruszania się, ale tylko po części apartamentowej. Podobnie chroniony jest Dom Opieki. Dzięki temu poszczególne części Angel Care mogą działać niezależnie, a ośrodek zapewnia bezpieczeństwo swoim mieszkańcom.

Uruchomienie centrum seniora Angel Care planowane jest na przełom kwietnia i maja.

W Angel Care zainwestowała grupa deweloperska Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD Nursing.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY