REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Angel Care gotowe

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 kwi 2016 12:35
Angel Care gotowe
Angel Care, fot. Materiały prasowe
Angel Care gotowe
Angel Care gotowe
Angel Care gotowe
Angel Care gotowe
Angel Care gotowe

Angel Care, czyli kompleksowe centrum seniora we Wrocławiu, powstało w budynkach po dawnym szpitalu – pierwszym wzniesionym pod koniec XIX wieku, drugim dobudowanym w latach 30-tych XX wieku – oraz w nowym obiekcie. Prace projektowe wykonało przedsiębiorstwo Modulor.

REKLAMA

W ciągu ostatnich dwóch lat zabytkowe budynki przeszły generalny remont i zostały dostosowane do potrzeb seniorów. Charakter pierwotnego budynku i późniejszej dobudowy został zachowany, dodano także nowe skrzydło administracyjne.

- Zależało nam, aby zachować historyczną wartość architektury, stąd dbałość o oczyszczenie ceglanej elewacji i przywrócenie podziału na część starszą i młodszą budynków. Dodatkowo od strony ulicy Dyrekcyjnej powstanie zdobiona szczytowa fasada, która uległa zburzeniu w trakcie wojny – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care. – Do niedawna zaniedbane obiekty odzyskały swój charakter i zachwycają historycznym urokiem.

Właśnie zakończyły się prace budowlane, a wrocławskie Centrum Seniora Angel Care uzyskało wszystkie niezbędne pozwolenia, które warunkują rozpoczęcie działalności.

Jednym z inwestorów Angel Care jest grupa Angel Poland Group, która posiada doświadczenie w rewitalizacji dawnych zabudowań. Zrealizowała we Wrocławiu hotel The Granary, jest współinwestorem OVO Wrocław, a ostatnio rozpoczęła budowę apartamentowca Angel River. Angel Care we Wrocławiu to flagowy projekt grupy, która planuje budowę sieci centrów seniora w Polsce.

Angel Care to kompleksowe centrum seniora. Obiekt podzielony jest  na niezależne od siebie części: Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY