REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Apple w orientalnym stylu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 kwi 2017 09:51
Apple w orientalnym stylu
fot. Foster and Parners

Apple Dubai Mall to nowy pomysł na połączenie części handlowych oraz unikalnego wzornictwa. Twórcy projektu, pracownia Foster and Partners, postawili na nowoczesną odpowiedź na kulturę i klimat Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

REKLAMA

Dubaj Mall został otwarty w 2014 roku. Od tego momentu przyciągnął 80 mln odwiedzających. To jedna z przyczyn, dla których w jego wnętrzu zamierzała pojawić się korporacja Apple`a. 

Projekt architektoniczny salonu wykonało Foster and Partners. Placówka charakteryzuje się niezwykłymi fontannami i wielkim tarasem. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Architekci postawili na wykorzystanie naturalnego światła. "Słoneczne Skrzydła" dają lekki cień w ciągu dnia, co umożliwia komfortowe korzystanie z salonu. Jak zapewniają projektanci, ich struktura i wykonanie to jakość najwyższej, światowej klasy. Powstały one z włókien węglowych, a ich struktura przypomina gęstą sieć. Przed powstaniem salonu gruntownie przebadano kąt padania światła słonecznego, dzięki czemu skrzydła spełniają swoją funkcję w najwyższym stopniu podczas najbardziej upalnych momentów dnia.

Sama konstrukcja salonu opiera się na szkle. Appple dostępny jest bezpośrednio z centrum handlowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY