REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Arabski tygrys na zdjęciach

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 cze 2015 14:35

Dubaj to jedno z najszybciej rozwijających się miast świata. W ciągu zaledwie dwóch lat podwoił liczbę mieszkańców. W ślad za tym idzie rozwój potężnych wieżowców, z Burj Khalifa, największym budynkiem świata, na czele.

REKLAMA

Założony w latach 30-tych XIX wieku Dubaj jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Swój gigantyczny sukces zawdzięcza głównie wydobyciu ropy naftowej. Zyski płynące z jej sprzedaży prowokują inwestorów do spektakularnych inwestycji. Burj Khalifa, Palm Islands czy hotel Burj Al-Arab to tylko przykłady, do czego zdolne są firmy z Emiratów.

Skyline Dubaju należy do jednych z najwyższych na świecie. W mieście istnieje 911 wieżowców, przy czym aż 73 ma powyżej 200 metrów. Dla porównania, w całej Polsce ponad 200 metrów mają zaledwie cztery budynki. Imponujący jest fakt, że pierwszy wieżowiec oddano do użytku w 1979 roku, przy czym wszystkie budynki mierzące ponad 200 metrów powstały w ciągu ostatnich 16 lat.

W tym momencie tytuł najwyższego budynku Dubaju dzierży Burj Khalifa. Z liczbą 828 metrów jest równocześnie najwyższym budynkiem świata. W 2008 roku pojawiła się jednak propozycja zbudowania projektu ponad dwukrotnie wyższego. Dubai City Tower ma osiągnąć wysokość nawet 2400 metrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY