REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Arabskie noce w Sheraton Grand Hotel w Dubaju

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 cze 2016 12:29
Arabskie noce w Sheraton Grand Hotel w Dubaju
Copyright: Starwood Hotels / materiały prasowe Dornbracht

Nowo otwarty Sheraton Grand Hotel wznosi się wysoko na ulicy Sheikh Zayed, jednej z głównych arterii Dubaju. Imponujący, 54-piętrowy hotel położony jest w doskonałym punkcie – łatwo z niego dotrzeć do biznesowej dzielnicy Dubaju, a także najważniejszych atrakcji turystycznych miasta.

REKLAMA

Nowy Sheraton Grand Hotel powstał we współpracy biura rozwoju Abdulsalam Al Rafi Group oraz Erga Architects. Budynek jest pierwszym nowym hotelem sieci Sheraton w Dubaju od 30 lat. Kompleks szczyci się przestronnym centrum biznesowym, basenem na dachu, trzema restauracjami i kilkoma lobby, klubem Sheraton oraz strefą fitness.

Sheraton Shine Spa

Sheraton Shine Spa na 52. piętrze to wyjątkowa część hotelu. Wnętrze, podobnie jak pozostałą część hotelu, zaaranżował renomowany zespół projektantów WA International. Liczący 1000 mkw. obszar obejmuje kryty basen, saunę, fontannę lodową, łaźnię parową i dobroczynne strefy ciszy. Aby podkreślić wyjątkową atmosferę spa, designerzy korzystali tylko z wybranych trendów w wyposażeniu wnętrz. Skorzystali m.in. z serii armatury marki Dornbracht. Linearna stylistyka wpisuje się w minimalistyczne środowiska. Łazienki są częścią wyrafinowanej koncepcji projektowej, która znajduje swoje odzwierciedlenie we wszystkich 416 hotelowych pokojach, 58 apartamentach i 180 apartamentach premium. Gości wita nie tylko koncepcja stylowo skoordynowanych kolorów i świateł, lecz także wyjątkowe i spektakularne widoki na panoramę Dubaju.

Dane

Typ projektu: hotel

Lokalizacja: Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Planowanie/rozwój: Abdulsalam Al Rafi Group

Architektura: Erga Architects (Erga Progress Engineering Consultants)

Wystrój wnętrz: WA International

Pokoje: 416 pokojów, 58 apartamentów, 180 apartamentów premium

Otwarcie: Kwiecień 2015

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY