REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Archicom ma pomysł na zagospodarowanie Dworca Świebodzkiego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 sie 2014 11:20
Archicom ma pomysł na zagospodarowanie Dworca Świebodzkiego
fot. Dworzec Świebodzki w tle biurowiec projektu Archicomu

Inwestycja przy dworcu Świebodzkim to jeden z realizowanych przez PKP S.A. projektów deweloperskich. Trzech inwestorów walczy o ten ważny projekt, wśród nich pracownia Archicom, która chce zbudować w tym miejscu wrocławskie city. Czy Wrocław doczeka się europejskich rozwiązań?

REKLAMA

Grupa PKP ogłosiła przetarg na zaplanowanie i kompleksowe przeprowadzanie jednego z największych przedsięwzięć we Wrocławiu. Pomysł Archicomu, zaproszonego przez PKP S.A do przetargu na zagospodarowanie Dworca Świebodzkiego i jego okolic, to serce miasta z dobrą komunikacją miejską i regionalną, mieszkaniami, biurami oraz strefą handlową, jako funkcją towarzyszącą, niedominującą.

Koncepcja wymaga doświadczenia w każdym aspekcie prowadzonego projektu: począwszy od wiedzy związanej z restauracją i modernizacją występującej tu zabytkowej substancji, poprzez współudział w rozwiązaniach urbanistyczno-planistycznych przy opracowywaniu MPZP w skali miasta, po najmniejsze szczegóły funkcjonalne. Przedmiotem projektu jest duża areał położony w centrum miasta, połączony z nim z nowymi arteriami, komunikacją miejską oraz ścieżkami rowerowymi. Przewidywane jest przywrócenie regionalnego ruchu na terenie Dolnego Śląska poprzez uruchomienie linii kolejowej i Dworca Świebodzkiego.

- To projekt o ogromnej skali jak na warunki wrocławskie – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Archicomu, obok Kazimierza Śródki architekt wiodący projektu. Metropolia wrocławska potrzebuje nowego dworca i nowej funkcji dla tak newralgicznego terenu.

- Wrocławianie powinni odzyskać wartość tego miejsca - centrum miasta, wśród zieleni, w zasięgu ręki do Starówki i z dobrą komunikacją – twierdzi Tomasz Sujak, dyrektor handlowy Grupy Archicom.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY