REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Archimedia zaprojektowała, a Budimex wybuduje II etap DPIiN we Wrocławiu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 lip 2015 15:02
Archimedia zaprojektowała, a Budimex wybuduje II etap DPIiN we Wrocławiu
II etapu kompleksu biurowo-laboratoryjnego we Wrocławiu - projekt Archimedia
Archimedia zaprojektowała, a Budimex wybuduje II etap DPIiN we Wrocławiu
Archimedia zaprojektowała, a Budimex wybuduje II etap DPIiN we Wrocławiu

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (DPiN) podpisał z firmą Budimex umowę na generalne wykonawstwo II etapu kompleksu biurowo-laboratoryjnego we Wrocławiu.

REKLAMA

Inwestycja powstanie w rejonie ulic Kwiatkowskiego i Mokronoskiej w dzielnicy Oporów.

Projekt kompleksu opracowało biuro Archimedia. Wartość oferty przetargowej wyniosła ponad 21,4 mln zł brutto.

Inwestycja obejmie budowę biurowca o powierzchni netto 6,5 tys. mkw., będącego drugim etapem inwestycji DPIN S.A. we Wrocławiu. Projektowany obiekt zlokalizowano obok istniejącego już budynku oddanego do użytkowania we wrześniu 2013 roku.

Obiekt ma spełniać funkcje biurowca z elastyczną przestrzenią do pracy. Na parterze zlokalizowano lunch room z barkiem oraz reprezentacyjny hol. Budynek odznacza się cechami eleganckiego modernizmu. Wewnętrzna klatka schodowa obsługuje 22 moduły biurowe. Dwa moduły na parterze funkcjonują niezależnie, z czego dwa mają wejścia bezpośrednio z zewnątrz budynku natomiast pozostałe dwa z holu i klatki schodowej. Tuż przy obiekcie znajduje się parking na 120 samochodów.

Budynek otrzymał prostą formę prostopadłościanu. Na krótszych bokach zlokalizowano balkony. Bryłę podzielono piętrami na swego rodzaju pasy, przy czym piętra mają naprzemiennie rożne wysięgi balkonów. Tym prostym zabiegiem nadano indywidualny charakter budynkowi. Na balkonach zaprojektowano „żaluzje” ze szkła mlecznego na stalowej konstrukcji.

Wejście do biurowca podkreślono dachem, który po załamaniu zmienia swoje przeznaczenie na donicę na zieleń. Dzięki modułowej konstrukcji uzyskano elastyczność aranżacji wnętrz biurowych. Na każdym piętrze znajdują się 4 moduły biurowe o powierzchni ok. 200 mkw., z własnym, niezależnym zapleczem sanitarno-socjalnym. Każde z modułów można dzielić ściankami g-k na mniejsze biura o minimalnej szerokości 3 metrów w świetle osi konstrukcyjnych.

Termin realizacji ustalono na 84 miesiące.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY