REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Archinalia 2015 dedykowane kreatorom designu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 cze 2015 13:39
Archinalia 2015 dedykowane kreatorom designu
Archinalia 2015, fot. Max-Fliz
Archinalia 2015 dedykowane kreatorom designu
Archinalia 2015 dedykowane kreatorom designu

Achinalia - katowickie spotkanie designerów i branży wnętrzarskiej, stało się okazją do wymiany doświadczeń w dziedzinie architektury i projektowania użytkowego. Gościem specjalnym była Eva Minge.

REKLAMA

Ostatnie lata to okres licznych sukcesów dla polskiej architektury. Powstały tak udane projekty jak budynek Filharmonii w Szczecinie, zespół budynków biurowych PIXEL w Poznaniu, Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie czy Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, które zachwycają swoją konstrukcją znawców designu architektonicznego z kraju i zagranicy. Nie ulega wątpliwości, że aby tak wybitne projekty mogły powstawać, potrzebna jest ścisła współpraca pomiędzy projektantami, wykonawcami i inwestorami - odbywające się w Katowicach Archinalia miały na celu tę współpracę zainicjować i ułatwić.

Wieczór budowania relacji

Archinalia to wydarzenie dedykowane kreatorom designu, które w tym roku zostało połączone z obchodami drugiego roku działalności Max-Fliz na Śląsku.

- Zależało nam na zebraniu pod jednym dachem przedstawicieli całego środowiska, które wpływa na stan polskiej architektury na dowolnym etapie, od fazy koncepcyjnej projektu, do gotowego obiektu – mówi Marcin Sroka, specjalista ds. marketingu salonów Max-Fliz. - Dlatego tak cieszy nas liczna obecność zarówno architektów, jak i projektantów wzornictwa przemysłowego, projektantów i dekoratorów wnętrz, firm wykonawczych i inwestorów. Liczymy, że nawiązane dziś kontakty zaprocentują w przyszłości niejednym udanym projektem – dodaje.

Modne wnętrze

Podczas Archinaliów można było obejrzeć najnowsze kolekcje luksusowych płytek ceramicznych marek Porcelanosa, L'Antic i Venis, a także wziąć udział w panelu dyskusyjnym na temat najnowszych trendów i realiów związanych z wzornictwem przemysłowym i polską szkołą designu. Gościem specjalnym spotkania była Eva Minge.

- Trudno wyobrazić sobie kogoś o większych kwalifikacjach i osiągnięciach w dziedzinie designu niż Eva Minge, która tworzy przecież nie tylko modę, ale też sztukę użytkową, projektując tkaniny, meble czy dodatki wnętrzarskie – mówi Diana Włodarczyk, dyrektor katowickiego oddziału Max-Fliz, organizatora eventu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY