REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekci! Nie bójmy się ryzyka i eksperymentu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 lut 2016 15:02
Architekci! Nie bójmy się ryzyka i eksperymentu
dr Jan Sikora podczas 4 Desing Days

Brak chęci do eksperymentowania i podejmowana ryzyka – to powoduje, że wszystko wokół nas: ulice i sklepy są do siebie podobne. Na to zwracał uwagę dr Jan Sikora, projektant wnętrz, podczas sesji „Less is more – jasny, przestronny, ergonomiczny i elegancki, czyli jak dziś projektuje się sklepy” w trakcie 4 Design Days.

REKLAMA

Polacy nie lubią eksperymentować. Widać to nie tylko w projektach salonów sprzedaży, ale i na polskich ulicach, które zostały zmienione w całości na przestrzeń dla banków. - Centra miast przez to umierają. Odmieńmy te przestrzeni – apelował dr Jan Sikora.

Architekt namawiał do eskperymentowania w projektowaniu salonów sprzedaży. – Niech powstanie sklep w centrum handlowym bez witryny, tak aby ludzie mogli do niego bezpośrednio wejść. Niech będzie tam miejsce do siedzenia, chociażby niebanalnie na podłodze itd. Zróbmy coś nowego, świeżego i odłóżmy całą tę technolgię na bok – przekonywał architekt. Sikora podkreślał, że technologia powinna być przede wszystkim odpowiedzią na wizję.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY