REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekci Ozone wykreują przestrzeń publiczną w Głogowie

  • Autor: Property Design
  • 28 sty 2014 12:05
Architekci Ozone wykreują przestrzeń publiczną w Głogowie

Studio architektoniczne Ozone zaprojektowało galerię handlową Marcredo w Głogowie z powierzchnią sprzedażową o wielkości 27 tys. mkw. Inwestorem galerii jest elbfonds Development Sp. z o.o. Galeria powstaje przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Wojska Polskiego w centrum miasta nieopodal Starówki.

REKLAMA

- W naszym projekcie galerii Marcredo chodziło nie tylko o to, aby spełnił on zalecenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale także o to, aby wypełnić lukę w zabudowie miasta – mówi Dawid Wirth, architekt z biura Ozone z Wrocławia. – Głogów w czasie wojny niezwykle ucierpiał, stąd każda nowa zabudowa powinna uzupełniać i organizować na nowo tkankę miasta. Nasza galeria to nie tyko budynek, ale przede wszystkim próba wykreowania nowej przestrzeni publicznej zapraszającej do odwiedzenia jej środka.

Służyć temu mają otwarcia w postaci dużych witryn oraz wizualnie atrakcyjne wejścia intuicyjnie prowadzące do wnętrza. Strefy wejściowe ukształtowano w sposób otwierający galerię na świat i przestrzeń publiczną miasta. Wnętrze zostało utrzymane w nowoczesnej syntetycznej formie z detalami akcentującymi przyjazny charakter galerii. Z nowinek technologicznych zastosowano wentylację mechaniczną hybrydową, czyli wspomaganie wentylacji mechanicznej naturalną.

Sam projekt galerii jest prosty i klasyczny, jeśli chodzi o formę, jej ukształtowanie oraz materiały wykończeniowe jakim są płyty włókno-cementowe. Całość programu funkcjonalnego dopełniają wewnętrzne „zielone” atria skupiające użytkowników na rekreacji oraz multipleks kinowy rozszerzający program rozrywkowy obiektu. Miejsca parkingowe umieszczono w centralnym miejscu galerii powyżej poziomów handlowych.

Galeria jest obiektem czterokondygnacyjnym w tym dwukondygnacyjnym parkingiem oraz miejscami postojowymi także na jej dachu. Na działalność handlową przeznaczono 2 poziomy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY