REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekci patronami ulic i skwerów na osiedlu Nowe Żerniki

  • Autor: wroclaw.pl
  • 12 paź 2016 13:48
Architekci patronami ulic i skwerów na osiedlu Nowe Żerniki
fot. materiały prasowe biura projektu Nowe Żerniki

Na Nowych Żernikach we Wrocławiu patronami ulic i skwerów będą polscy i niemieccy architekci – na najbliższej sesji miejscy radni zdecydują o przyjęciu uchwały nadającej nazwy budowanym ulicom.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Wrocławia, ulice na Osiedlu Europejskiej Stolicy Kultury – Nowe Żerniki (nazywane również WUWA 2) będą mieć patronów.

– Uhonorowanie polskich i niemieckich architektów na budowanym osiedlu Nowe Żerniki, to pomysł architektów, którzy pracują przy jego realizacji. Z inicjatywą wystąpili Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów i Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wrocław – mówi Zbigniew Maćków, kurator ds. architektury ESK Wrocław 2016.

Przyjęto zasadę, że ulice w układzie północ-południe będą nosić nazwiska niemieckich modernistów, którzy przyczynili się do powstania pierwszej wystawy Miejsc Pracy i Zamieszkania (WUWA) w latach 20. ubiegłego wieku. W układzie wschód-zachód ulice na Nowych Żernikach uhonorują polskich modernistów i postmodernistów - podaje wroclaw.pl

Patronami ulic na Nowych Żernikach będą: Andrzej Frydecki, Heinrich Lauterbach, Krystyna i Marian Barscy, Tadeusza Brzoza, Ernst May, Hans Poelzig, Max Berg, Witold Lipiński, Mieczysław Zlat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY