REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekci w telewizji porozmawiają o współczesnej architekturze w Polsce

  • Autor: TVP Kultura
  • 12 sty 2015 10:50
Architekci w telewizji porozmawiają o współczesnej architekturze w Polsce
fot. 10 najciekawszych projektów 2014 roku według Propertydesign.pl

TVP Kultura przygotowała program prezentujący zagadnienia współczesnej architektury i urbanistyki w Polsce ostatnich 23 lat. Wystąpi w nim 15 czołowych architektów.

REKLAMA

W programie Księga przestrzeni zaprezentowane zostaną zarówno dzieła uznanych osobowości architektury polskiej ostatnich 20 lat, jak i młodych, dopiero budujących swoją pozycję, pracowni. Ekipa realizacyjna dotarła z kamerą do ponad 50 realizacji na terenie całej Polski i kilkunastu pracowni architektonicznych. W programie wystąpi 15 czołowych polskich architektów, którzy podzielą się z widzami własnymi doświadczeniami w projektowaniu.

W kolejnych odcinkach prowadząca dziennikarka i prezeska Fundacji Bęc Zmiana - Bogna Świątkowska przedstawi najciekawsze i najbardziej awangardowe projekty architektoniczne. Towarzyszyć jej będą: architekci Natalia Paszkowska i Antoni Domicz oraz krytyk architektury, dyrektor Muzeum Historycznego M.St. Warszawy - Jarosław Trybuś. Wspólnie zbadają, jaką rolę pełni architektura w życiu miasta i jego mieszkańców.

Emisja w TVP Kultura: soboty, po godz. 08:30 (powt. niedziele, po godz. 12:30).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY