REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekci z całego kraju na budowie szpitala. Wizytują i doceniają koncepcję

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • 25 lip 2017 15:42
fot. shutterstock

Budowę nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu wizytowała trzydziestka architektów z całego kraju, członków Stowarzyszenia Architektów Polskich, zainteresowanych koncepcjami, rozwiązaniami i technologiami dedykowanymi wznoszeniu obiektów medycznych.

REKLAMA

- Wraz z rozwojem architektury i medycyny przeszliśmy przez różne etapy w projektowaniu szpitali - od miejsc izolowanych, poprzez szpitale maszyny z wielkim naciskiem na masowe, niemal uprzemysłowione leczenie, do szpitali otwartych, które nie tylko ratują życie, ale też wspomagają zdrowie poprzez profilaktykę i zabiegi korygujące. Ponieważ funkcja szpitala się zmieniła, potrzebny jest jego bardziej otwarty, przyjazny profil. Temu służą architektura i zieleń – podkreśla Agnieszka Krawczyk, architekt z firmy projektowej 4105.eu, która jest głównym projektantem rozbudowy i modernizacji placówki. To nowe podejście budzi zainteresowanie fachowców z branży. Agnieszka Krawczyk przyjechała w niedzielę do Torunia, by opowiedzieć kolegom o powstającym miasteczku medycznym na Bielanach.

Inwestycja cieszy się zainteresowaniem w środowiskach związanych profesjonalnie z medycyną i budownictwem. Wizytowali ją już m. in. komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia Vytenis Andriukaitis, załogi i kadra Budimeksu, budowlanego giganta, i przyszli inżynierowie studiujący na Politechnice Poznańskiej.

Budowany od ponad pół roku nowy szpital na toruńskich Bielanach będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju. W 36 miesięcy za pół miliarda złotych powstanie przemyślane funkcjonalnie prawdziwe miasteczko lecznicy, przyjazne dla pacjentów i ich rodzin. Założona łączna powierzchnia użytkowa wszystkich szpitalnych obiektów to 3 hektary (30 tysięcy metrów kwadratowych). Inwestorem jest samorządowa wojewódzka spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY