REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekci z Gliwic odmienią ośrodek Moczydło w Warszawie

  • Autor: UM Warszawa
  • 13 mar 2017 09:15
fot. Fotolia

Architekci z Gliwic wykonają dokumentację projektowo-kosztorysową w ramach rewitalizacji ośrodka „Moczydło” na warszawskiej Woli. Ich oferta okazała się najkorzystniejsza, spośród trzech, które wpłynęły w postępowaniu przetargowym.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Warszawy, podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z dokumentacją kosztorysową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych przebudowy ośrodka „Moczydło” dla zadania inwestycyjnego pn.: „Rewitalizacja ośrodka Moczydło”. Spółka MWM z Gliwic, która zwyciężyła w przetargu pełnić będzie również nadzór autorski nad inwestycją. Projekt rewitalizacji ośrodka powinien powstać do wakacji. Za swoją pracę architekci otrzymają wynagrodzenie w wysokości niespełna 209,5 tys. zł brutto.

Przed projektantami niełatwe zadanie. Będą musieli przedstawić założenia nie tylko dla basenu rekreacyjnego (o powierzchni ok. 2500 mkw.) czy brodzika (ok. 300 mkw.), ale również zaplanować różnego rodzaju wodne atrakcje - takie jak zjeżdżalnie czy wodny plac zabaw dla dzieci.

Dodatkowo architekci przedstawią koncepcję zagospodarowania terenu ośrodka w powierzchnie plażowe, boiska do piłki siatkowej i nożnej plażowej, a także wskażą miejsca usytuowania małej architektury (np. ławek, stołów do gier, pryszniców terenowych). Projektanci muszą opracować również materiały niezbędne do przeprowadzenia modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej, ciepłowniczej i energetycznej.

„Moczydło” jest jednym z sześciu ośrodków zarządzanych przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, który przejdzie w najbliższych latach modernizację.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY