REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekci z RKW zaprojektowali hotel, a budową zajmie się RD bud

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 sty 2016 14:43
Architekci z RKW zaprojektowali hotel, a budową zajmie się RD bud
Berlin, fot. zoetnet, flickr.com

Spółka RD bud kontynuuje współpracę z Grupą B&B Hotels. Firmy spotkały się tym razem na placu budowy w Berlinie, gdzie powstanie dwugwiazdkowy hotel B&B. Projekt architektoniczny przygotowali architekci z pracowni RKW - Rhode Kellermann Wawrowsky.

REKLAMA

Projektowany hotel ekonomiczny sieci B&B zlokalizowany będzie w centrum Berlina, u zbiegu ulic Salzufer i Englische Straße.

W ramach planowanej inwestycji firma RD bud wybuduje „pod klucz” 9-kondygnacyjny obiekt hotelowy o całkowitej powierzchni 6560 mkw. Docelowo goście będą mieli do dyspozycji 186 komfortowo wyposażonych pokoi rozmieszczonych na poziomach od 0 do +7. Na parterze znajdzie się sala śniadaniowa, a osoby podróżujące samochodem będą mogły zaparkować w podziemnym garażu.

Z początkiem grudnia 2015 generalny wykonawca rozpoczął na placu budowy roboty ziemne związane z wykopami. Zakończenie  inwestycji planowane jest na listopad 2016 r. Projekt architektoniczny hotelu o prostej bryle powstał w pracowni RKW - Rhode Kellermann Wawrowsky.

Nowy hotel B&B w Berlinie to już siódmy projekt z portfolio francuskiej sieci, którego generalnym wykonawcą została firma RD bud. Efektem dotychczasowej współpracy są już obiekty B&B w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Berlinie i Monachium. W Katowicach, we wrześniu 2015 RD bud rozpoczął budowę kolejnego obiektu sieci B&B w Polsce – otwarcie już we wrześniu 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY