REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekt Leszek Horodyski projektuje Centrum przesiadkowe w Gorzowie Wlkp.

  • Autor: UM Gorzów Wielkopolski
  • 01 wrz 2017 09:00
Architekt Leszek Horodyski projektuje Centrum przesiadkowe w Gorzowie Wlkp.
fot. shutterstock

Jeszcze w tym roku poznamy projekt Centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w Gorzowie. Powstać ma do roku 2020, jego projektantem będzie gorzowski architekt Leszek Horodyski.

REKLAMA

Przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem koncepcji architektoniczno-budowlanej obejmującej budowę węzła przesiadkowego i modernizację dworca PKP w Gorzowie, został ogłoszony na początku sierpnia br. Przetarg wygrała firma Autorskie Atelier architekta Leszka Horodyskiego - podaje oficjalny portal miejski Gorzowa Wlkp.

Umowa miasta z architektem będzie podpisana we wrześniu br. Od tego momentu architekt będzie miał 28 dni na sporządzanie wstępnej koncepcji. Następnie miasto i PKP 14 dni na wniesienie uwag, a od daty wniesienia uwag architekt kolejne 14 dni na sporządzenie ostatecznej wersji koncepcji.

Koncepcja zostanie przygotowana za 108 tys. zł; 56,5 tys. zł pokryje miasto, resztę PKP. W jednym miejscu będzie można przesiąść się z pociągu, czy autobusu komunikacji międzymiastowej do tramwaju, autobusu MZK lub taksówki. Pojawią się kasy biletowe, wspólne dla wszystkich przewoźników, punkt informacji pasażerskiej, biletomaty oraz elektroniczne tablice, informujące o przyjazdach i odjazdach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY