REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architektour: Mniejsze miasta też chcą dbać o przestrzeń

  • Autor: gorzow.pl
  • 25 kwi 2016 15:09
Architektour: Mniejsze miasta też chcą dbać o przestrzeń
Gorzów Wielkopolski, fot. Stiopa, (CC BY-SA, pl.wikipedia.org)

W Gorzowie trwają ogólnopolskie warsztaty architektoniczne Architektour. Hasło przewodnie tegorocznej, siódmej edycji brzmi: „Budować nowoczesne otoczenie, w którym warto pracować, mieszkać i wypoczywać.” Wydarzenie specjalnie omija wielkie metropolie i pozwala uczestnikom poznać miasta, które na co dzień nie pojawiają się na pierwszych stronach gazet.

REKLAMA

Architektour 2016 to ogólnopolskie warsztaty architektoniczne organizowane przez Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Fundację Na Dużą Skalę i Fundację Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu we współpracy z Urzędem Miasta Gorzowa oraz gorzowskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Studenci, inspirowani wykładami, uwagami tutorów i wydarzeniami kulturalnymi towarzyszącymi warsztatom, mają okazję w praktyce przekonać się, czym jest wspólna przestrzeń miejska i architektura.

Poznając miasto i kreując projektowe rozwiązania dla wskazanych problemów, goście korzystają ze wsparcia miejskich urzędników. Tematy projektów są zróżnicowane. To rewitalizacja, miejscowe interwencje czy adaptacja wnętrz urbanistycznych. Wszystko to ze szczególnym uwzględnieniem Warty i okolicznych obszarów chronionego krajobrazu. To wydarzenie pokazuje również potencjalnym inwestorom, że Gorzów jest otwarty na dobrą, nowoczesną architekturę inspirowaną najlepszymi szkołami i projektantami. 

Udział w tegorocznej edycji potwierdzili: założyciel autorskiej pracowni e3Lab Emanuele Naboni, współprowadząca pracownię 44STO Agata Twardoch, założyciel pracowni OVO Grąbczewscy Architekci Oskar Grąbczewski, założyciel pracowni ARCHI-TEKTURA Jerzy Łątka, Karol Szparkowski z Grupy Projektowej +48 oraz Mateusz Mastalski z pracowni Henning LarsenArchitects w Kopenhadze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY