REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architektura na wieczny odpoczynek

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 mar 2017 10:30
Architektura na wieczny odpoczynek
Nowy Dom Pogrzebowy na sopockim cmentarzu komunalnym, fot. UM Sopot
Architektura na wieczny odpoczynek
Architektura na wieczny odpoczynek
Architektura na wieczny odpoczynek

Sopoccy architekci: Adam Drohomirecki, Karolina Rochman, Jakub Drohomirecki i Marta Trzebicka nakreślili projekt nowego Domu Pogrzebowego, który zbudowany zostanie na sopockim cmentarzu. Na początku marca br. przekazano już plac budowy pod przebudowę Domu Pogrzebowego.

REKLAMA

Budynek zostanie zrealizowany w technologii monolitycznej o konstrukcji żelbetowej z betonu architektonicznego. Elewacja kaplicy będzie wykonana z cegły ceramicznej. Powierzchnia zabudowy wyniesie 260 mkw., kubatura 1431,9 metrów sześciennych. Budynek według projektu został podzielony na trzy strefy: kaplica pogrzebowa, zaplecze socjalne oraz pomieszczenie chłodni i ubierania zmarłych oraz salon sprzedaży trumien.

- Punktem wyjścia podczas kształtowania bryły budynku były dwa równorzędne założenia: nastrój kaplicy oraz wpisanie bryły w specyfikę otaczającego krajobrazu. We wnętrzu kaplicy podstawowym założeniem było operowanie światłem naturalnym i sztucznym. W nawiązaniu do wnętrza oraz istniejącego ukształtowania terenu i zieleni powstała dynamiczna bryła kaplicy oraz kontrastująca prostą formą część techniczna budynku – wyjaśniał architekt Adam Drohomirecki.

Wykonawcą prac budowlanych jest Przedsiębiorstwo Budowlane TB.INVEST Tomasz Brzeziński z siedzibą w Gdańsku. Inwestycja, zgodnie z umową, musi zakończyć się do 15.03.2018 r. Inwestycję w imieniu Gminy realizuje Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY