REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architektura w służbie użytkownika – jak dbać o komfort we wnętrzach?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 maj 2016 13:58
fot. Fotolia

Projekt budynku ma duży wpływ na jakość naszego życia, nasze zadowolenie, zdrowie oraz wydajność, dlatego też powinien spełniać najwyższe kryteria komfortu użytkowania przestrzeni przeznaczonych do pracy i mieszkań.

REKLAMA

„Architektura bez pudła” to ogólnopolski roadshow organizowany przez firmę Saint-Gobain, która zaprasza na seminarium „ Architektura w służbie użytkownika – jak dbać o komfort we wnętrzach?”.

Grono ekspertów reprezentujących różne strony procesu inwestycyjnego pochyli się nad tematem wnętrza przyjaznego użytkownikowi, a co za tym idzie – niepodważalnej roli wykorzystania odpowiednich materiałów budowlanych. Odpowiednich, to znaczy bezpiecznych, ekologicznych i ekonomicznych w codziennej eksploatacji, a przy tym funkcjonalnych oraz wysoce estetycznych. To, czym się otaczamy wpływa bowiem na to, jak się czujemy.

Seminarium rozpocznie się od strefy testów, gdzie będzie można zobaczyć i przetestować nowe rozwiązania i technologie zapewniające najwyższy komfort w otaczającej nas przestrzeni.

Harmonogram wydarzenia „Architektura bez pudła” na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (6 czerwiec br.)

Godz. 10:15 - Rozpoczęcie na parkingu WIL PW

·  Strefa testów – próba ogniotrwałości i tłuczenia szkła

Godz. 10:45 - Prelekcje w sali 407

·  Szkło w konstrukcjach fasad budynków i budowli - dr inż. Maciej Cwyl, WIL PW

·  Zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej w poprawie warunków BHP przy montażu konstrukcji fasadowych - mgr inż. Krzysztof Kaczorek, WIL PW

·  Szkło w architekturze - akustyka i prywatność we wnętrzach. Szyby zespolone, szkło fasadowe, szkło do wnętrz - Maciej Jeżewski, Glassolutions

Godz. 12:00 - Przerwa kawowa

·  Komfort akustyczny wnętrz – wymagania i rozwiązania - Wojciech Jórga, Ecophon

·  Szyby protect, szkło ognioochronne, kuloodporne, Sage Glass - aktywna ochrona przeciwsłoneczna - Grzegorz Sołtys, Vertotech

·  Standardy Saint-Gobain Multi Comfort w budownictwie mieszkaniowym -
Piotr Dąbkowski, Multi-Comfort

Godz. 13:45 - Wspólne zwiedzanie mobilnej Sali ekspozycyjno-szkoleniowej

Godz. 14:15 - Zakończenie

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY