REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architektura w służbie zdrowia

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 sty 2017 10:30
Architektura w służbie zdrowia
fot. Skanska

Nowa filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Jeleniej Górze została oficjalnie otwarta. Inwestycję, na zlecenie DCO we Wrocławiu, zrealizowała Skanska.

REKLAMA

W Jeleniej Górze, tuż przy szpitalu wojewódzkim przy ulicy Ogińskiego, funkcjonuje od niedawna nowa filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Jest to druga, po Legnicy, filia DCO na Dolnym Śląsku. Nowoczesny ośrodek w pełni zaspokoi potrzeby pacjentów onkologicznych w zakresie radioterapii w całym regionie.

– Wybudowaliśmy obiekt składający się z dwóch części: dwu- i jednokondygnacyjnej – mówi Marek Jędrkowiak, kierownik budowy, Skanska. – W pierwszej znajdują się gabinety lekarskie, pomieszczenie tomografu komputerowego wraz ze sterownią, pomieszczenia techniczne i pomieszczenia obsługi. W jednokondygnacyjnej części mieści się sterownia akceleratorów wraz z pomieszczeniami technicznymi oraz dwukomorowy bunkier żelbetowy dla akceleratorów. W zakresie naszych prac było również wykonanie instalacji elektrycznych, sanitarnych i mechanicznych. Na koniec zajęliśmy się także wykończeniem wraz z umeblowaniem biurowym i medycznym, a także wykonaliśmy przyłącza i nawierzchnię drogową dróg dojazdowych i parkingów – dodaje Jędrkowiak.

Prace trwały od września 2015 roku do lipca 2016 roku. Nowy ośrodek dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do radioterapii. Filia wyposażona jest w zintegrowaną linię terapeutyczną, w skład której wchodzą dwa wysokoenergetyczne akceleratory liniowe, tomograf komputerowy z funkcją wirtualnej symulacji oraz system zarządzania i weryfikacji z bezpośrednim podłączeniem do serwerów znajdujących się w ośrodku macierzystym we Wrocławiu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY