REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architektura willi i rezydencji sopockich

  • Autor: Muzeum Sopotu
  • 05 lis 2014 15:56
Architektura willi i rezydencji sopockich
fot. Muzeum Sopotu zaprasza na niezwykłą wystawę o niezwykłej architekturze

Architektura sopockich willi i rezydencji, także domów jednorodzinnych stanowi niezwykle wdzięczny i ciekawy obiekt badań, które obejmują nie tylko architekturę – funkcje, style i rozwiązania konstrukcyjne poszczególnych obiektów, ale i założenia urbanistyczne sopockiego kąpieliska, które w 1901 r. przyjęło status miasta.

REKLAMA

Wystawa „ Architektura willi i rezydencji sopockich. Projektanci, inwestorzy, użytkownicy w latach 1870-1945" powstaje w cyklu badań, prezentacji i publikacji poświęconych sopockiej architekturze i realizowanych przez Muzeum Sopotu.

Zakres czasowy badań i prezentacji objęty tytułem wystawy był okresem niezwykle intensywnego rozwoju Sopotu, czasem wielu inwestycji gminnych mających na celu nie tylko przyciągnięcie letników, ale i potencjalnych inwestorów: mieszkańców, właścicieli hoteli i pensjonatów, pracowników i twórców firm usługowych działających na rzecz uzdrowiska. Lata 1870-1945, to czas, w którym powstało miasto w takim zakresie, w jakim przetrwało do dziś, i jakie zachwyca nas nadal. Zabytkowa struktura miejska, kąpieliskowa, sportowa, lecznicza etc współżyje z nowymi powojennych i współczesnymi inwestycjami budowlanymi. Problem jej zachowania dla następnych pokoleń jest również ważkim tematem programu Muzeum Sopotu.

Wystawie w Muzeum Sopotu towarzyszy prezentacja plenerowa. Wystawę można zobaczyć do 7 grudnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY