REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

ART-DOM buduje Czarny Kamień Resort & SPA w zabytkowej Villi Sylva

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 cze 2015 12:30
ART-DOM buduje Czarny Kamień Resort & SPA w zabytkowej Villi Sylva
Czarny Kamień Resort & SPA
ART-DOM buduje Czarny Kamień Resort & SPA w zabytkowej Villi Sylva
ART-DOM buduje Czarny Kamień Resort & SPA w zabytkowej Villi Sylva

Czarny Kamień Resort & SPA będzie aparthotelem w klasie 4 gwiazdek. Inwestycja powstaje częściowo na bazie zabytkowej Villi Sylva. Część istniejącą po odrestaurowaniu połączono z nową zabudową.

REKLAMA

W sumie zaplanowano tu 52 apartamenty na wynajem lub sprzedaż o metrażach 28-47 mkw. Każdy z lokali posiadać będzie aneks kuchenny. Apartamenty oddawane będą w standardzie „pod klucz” wraz z wysokiej klasy umeblowaniem i wyposażeniem m.in. marek Rocca, Villeroy & Boch, Hansgrohe, wełnianą wykładziną dywanową firmy AxPro Carpets. Wszystkie mieć będą balkony, ogródki lub panoramiczne przeszklenia z widokiem na górski krajobraz lub świerkowy las. Do każdego apartamentu zaplanowano też miejsce parkingowe.

W budynku zaplanowano wiele udogodnień związanych z relaksem i wypoczynkiem. Znajdą się tu m.in. centrum SPA z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, restauracja i kawiarnia, sala zabaw dla dzieci i zaplecze biznesowe z salą konferencyjną. Centralnym punktem hotelu będzie strefa recepcji z fontanną i wykutą w skale studnią z krystaliczną wodą.

Deweloper zdecydował o użyciu materiałów najwyższej klasy, gdyż budynek ma być bardzo komfortowy, ale też energooszczędny. Podczas budowy używana jest m.in. cegła silikatowa
o podwyższonej akustyczności. Instalowana jest niskoszumowa kanalizacja dodatkowo zaizolowana wełną mineralną. Zastosowano też bezszumowy system wentylacji hybrydowej higrosterowanej firmy Aereco.

W budynku zamontowano okna z szybą o współczynniku przenikalności termicznej U=0,5 W/m2K, a także stolarkę wewnętrzną o ponadstandardowych parametrach. Przy balkonach zastosowano specjalistyczne rozwiązania termoizolacyjne typu Isokorb

W budynku zaplanowano pięć kondygnacji. Architektura oparta została o projekt zabytkowej Villi Sylva, która po odrestaurowaniu stanowić będzie część kompleksu. Deweloper zachował oryginalny kształt głównego budynku, z półkolistym wykuszem w elewacji frontowej.

Zabytkowa część powstała prawdopodobnie jeszcze w XIX wieku. Część kurortu, w której położony jest hotel – Biała Dolina – założona została w 1617 r. przez hrabiego Hansa Ulryka Schaffgotscha przy nowej hucie szkła, prowadzonej przez Wolfganga Preusslera, protoplastę znanego rodu śląskich szklarzy. Do dziś Biała Dolina zachowała swój dawny, na wpół rustykalny charakter spokojnej, willowej dzielnicy.

Historia miejsca sprawia, że Czarny Kamień Resort & SPA to projekt wyróżniający się na rynku aparthoteli w skali Polski. – Inwestycja powstaje na bazie zabytkowej willi. Jej architektura i założenia są wyrazem poszanowania tradycji i historii kurortu. Projekt nie jest wielkim, komercyjnym budynkiem, który ingeruje w otoczenie Szklarskiej Poręby, a nowoczesnym obiektem współgrającym z  zabytkową architekturą miejscowości – podkreśla Jacek Jędrzejec, kierownik sprzedaży projektu z agencji JOT-BE Nieruchmości.

Część powstająca na bazie zabytkowej willi osiągnęła stan surowy zamknięty. Wkrótce do tego etapu przejdzie pozostała część budowy. Oddanie inwestycji zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY