REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Artico to kolejny biurowiec na warszawskim Mokotowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 lip 2016 14:50
Artico to kolejny biurowiec na warszawskim Mokotowie
Artico, fot. materiały prasowe
Artico to kolejny biurowiec na warszawskim Mokotowie
Artico to kolejny biurowiec na warszawskim Mokotowie

Obok biurowca Nestle House i Ambassador na warszawskim Mokotowie powstaje kolejny budynek biurowy. To Artico, które zostało zaprojektowane przez pracownię APMD.

REKLAMA

Budynek Artico powstaje przy ul. Abramowskiego na warszawskim Mokotowie. Niedaleko ulicy Domaniewskiej, gdzie już są zlokalizowane dwa biurowce: Nestle House zaprojektowane przez pracownię Estudio Lamela i Ambassador projektu AMC - Andrzej M. Chołdzyński. W bliskiej odległości znajduje się metro Wilanowska i Galeria Mokotów.

Obiekt zaoferuje ponad 7,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej klasy A oraz około 150 podziemnych miejsc parkingowych. Z myślą o rowerzystach zaplanowano bezpieczne stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie.

Budynek składa się z dwóch części o różnej wysokości (5 i 8 kondygnacji) połączonych wspólnym pięciokondygnacyjnym przeszklonym atrium tworząc w ten sposób eleganckie i przestrzenne lobby recepcyjne.

Wyróżnikiem Artico są duże i efektywne powierzchnie pięter, niski współczynnik powierzchni wspólnych, oryginalna architektura i bliskość ważnych miejskich arterii komunikacyjnych. To w tym budynku powstanie CBRE House. Na 6,5 tys. mkw. znajdzie się biuro dla działu EMEA Global Business Services (CBRE) zaprojektowane zgodnie z koncepcją biura elastycznego dla ponad 750 pracowników.

Artico stara się o uzyskanie certyfikatu BREEAM z oceną „VERY GOOD”.  Inwestorem obiektu jest spółka Artico. Autorem projektu architektonicznego jest APMD, natomiast generalne wykonawstwo powierzono firmie Skanska.

Projekt zostanie oddany do użytku w IV kw. 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY