REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Astoria Premium Offices - innowacyjny, zielony budynek

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 lut 2016 13:02
Astoria Premium Offices - innowacyjny, zielony budynek
Wizualizacja biurowca Astoria Premium Offices, źródło: Strabag Real Estate

Budynek Astoria Premium Offices według projektu Epstein powstający w ścisłym centrum Warszawy otrzymał precertyfikat LEED na poziomie Gold. Projekt jest realizowany przez  Strabag Real Esate według zasad zrównoważonego rozwoju.

REKLAMA

Astoria Premium Offices to  biurowiec klasy A oferujący biura oraz powierzchnię handlową w samym sercu Warszawy. Za realizację budynku odpowiedzialne jest warszawskie biuro Strabag Real Esate GmbH. Precertyfikacja LEED na poziomie Gold przyznana przez U.S. Green Building Council (USGBC) to potwierdzenie wysokiego standardu budynku.

W budynku zostaną zastosowane liczne rozwiązania proekologiczne, takie jak oświetlenie LED oraz systemy ograniczające zużycie wody i energii elektrycznej. Na szczególną uwagę zasługuje technologia stropów termoaktywnych (Concrete Core Tempering), które charakteryzują się znacznie niższymi parametrami zużycia energii niż standardowe systemy klimatyzacji i ogrzewania. Ten innowacyjny system stropów chłodząco-grzewczych przyczyni się do realnego obniżenia kosztów eksploatacji biur przez przyszłych najemców, oszczędności energii elektrycznej nawet o 30 proc. Zastosowane stropy termoaktywne w połączeniu z wydajnym systemem wentylacji, przyczynią się do poprawy jakości warunków termicznych panujących wewnątrz budynku.

W biurowcu zastosowano również innowacyjne systemy oszczędzające zużycie wody. Z kolei optymalny dostęp do światła słonecznego oraz komfort użytkowania zapewniają m.in. uchylne okna, automatyczne, zewnętrzne i wewnętrzne żaluzje, innowacyjny system sterowania oświetleniem wewnętrznym DALI oraz szklana fasada o podwyższonych właściwościach termicznych. Wszystko to, w połączeniu z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów sprawi, że budynek będzie spełniał najwyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej.

Amerykańska Rada Budownictwa Ekologicznego (U.S. Green Building Council) doceniła również innowacyjność projektu pod kątem zrównoważonego zagospodarowania terenu. Na ostatnich kondygnacjach budynku znajdą się przestronne, zielone tarasy.

Dodatkowo realizacja biurowca przebiega z zastosowaniem proekologicznych praktyk, jak odzysk i utylizacja aż 75 procent odpadów budowlanych.

Zakończenie prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowano na początek lata b.r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY