REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Atrakcyjna przestrzeń publiczna z kolorowymi lampami LED

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 cze 2015 15:40
Atrakcyjna przestrzeń publiczna z kolorowymi lampami LED
Lampy LED
Atrakcyjna przestrzeń publiczna z kolorowymi lampami LED
Atrakcyjna przestrzeń publiczna z kolorowymi lampami LED

Moda na ekologię oraz ochronę środowiska jest ciągle aktualna, najpopularniejszym obecnie oświetleniem jest takie, które nie pobiera energii elektrycznej. Jak dopasować oświetlenie do restauracyjnego ogródka lub przestrzeni publicznej?

REKLAMA

- W ostatnim czasie zauważyliśmy wzrost zainteresowania akcesoriami oświetleniowymi, nawiązującymi do klasyki, czyli stylizowanych lampionów oraz drewnianych latarni – mówi Katarzyna Wichniarek, właścicielka poznańskich salonów z meblami i akcesoriami do ogrodu Emma meble oraz oddziału House&more.

Do metalowych bądź drewnianych latarenek możemy włożyć świece zapachowe, które wykreują nam wspaniałą atmosferę. Jeśli zależy nam na trwałości i odporności na warunki pogodowe, to możemy postawić na lampy olejowe, które są oryginalnym elementem dekoracyjnym.

Nowoczesnym rozwiązaniem są natomiast lampy ledowe. Jest to niestandardowe podejście do oświetlenia ogrodów przy restauracjach. Mamy tutaj możliwość naładowania akumulatorów wewnątrz i następnie rozłożenia ich w dowolnym miejscu w ogrodzie. Za pomocą załączonego pilota istnieje możliwość wyboru koloru podświetlenia (16 kolorów). Takie rozwiązanie pozwala zmieniać klimat ogrodu dostosowując go np. do stylizacji. Lampy są całkowicie wodoodporne, występują w różnych kształtach – dodaje Katarzyna Wichniarek.

Co radzi architekt krajobrazu?

- Jeśli na elewacji ma być kinkiet pod częściowym zadaszeniem można wybrać oprawę z oznaczeniem IP 44, które mówi nam, że będzie ona odporna na wilgoć wnikającą częściowo – na przykład deszcz – radzi architekt Dominika Sawa. - W przypadku gdy zdecydowalibyśmy się na oprawę wystawioną na bezpośrednie działanie wilgoci szukajmy na produkcie oznaczenia IP 66. - Nie są to surowe wytyczne, ale nie trzymając się tych zasad powinniśmy liczyć się z tym, że oświetlenie może nie działać tak jak należy, ulec uszkodzeniu, a nawet może grozić porażeniem prądem – tłumaczy architekt.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY