REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Atrakcyjna siedziba elementem gry o... najlepszych pracowników

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 gru 2016 12:33
fot. pixabay.com

Bardzo ważnym trendem dla deweloperów stała się zmiana dotycząca rynku pracy. Dziś bowiem posiadanie atrakcyjnej siedziby – zarówno pod względem lokalizacji, jak i otoczenia, jest bardzo ważnym elementem dla działów HR w firmach - uważa Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

REKLAMA

Zdaniem Zagórskiego, to element gry o najlepszych pracowników i zarazem powód, dla którego firmy są skłonne przechodzić do nowszych budynków. - Budynki, które mają duże kłopoty, jeśli chodzi wynajem powierzchni, najczęściej wymagają repozycjonowania na rynku. Są to zazwyczaj inwestycje, które na skutek dynamicznego rozwoju infrastruktury w mieście nagle znalazły się w gorszej lokalizacji. Warszawa ma bowiem to do siebie, że dynamicznie zmienia się znaczenie poszczególnych lokalizacji. Z uwagi na budowę metra czy obwodnicy, jedne lokalizacje w krótkim czasie zyskują na znaczeniu – jak Wola. Inne – jak Mokotów – niestety tracą. W przypadku tego ostatniego, właściciele budynków muszą się dziś zastanawiać, jak je zrepozycjonować, by utrzymać w nich najemców - uważa Zagórski.

Obecnie obserwujemy wyraźny trend skrócenia cyklu życia budynków z 30 nawet do 10 lat. - Nowe inwestycje, w tej chwili oddawane do użytku, wynajmują się w bardzo stabilny sposób. Pustostany dotyczą natomiast głównie starszych, ponad 10-letnich budynków. Stały się one ofiarą szybkich przeobrażeń na rynku nieruchomości. I dzieli je z nowym budownictwem przepaść technologiczna. Najemcy chętnie przechodzą do nowych budynków, bo wiedzą, że są one znacznie nowocześniejsze i pełne technologicznych gadżetów - uważa Zagórski.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY