REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Atrakcyjny projekt dodaje wartości całej inwestycji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 lut 2014 10:46
Atrakcyjny projekt dodaje wartości całej inwestycji
Kinga Nowakowska, dyrektor ArtNoblin

Dziś nie sztuką jest stworzyć inwestycję jakich wiele oraz konkurować tylko i wyłącznie ceną najmu. Przygotowanie atrakcyjnego projektu, który doda wartości całemu przedsięwzięciu, to coś, czego w najbliższym czasie będzie wymagać rynek - mówi Kinga Nowakowska, dyrektor generalny ArtNorblin.

REKLAMA

- Zgodnie z taką filozofią przygotowujemy nasze inwestycje: Eurocentrum Office Complex - nowoczesny biurowiec, wyposażony w ekologiczne rozwiązania, położony w pobliżu Dworca Zachodniego w Warszawie; Royal Wilanów - znajdujący się w unikalnym miejscu i zapewniający dostęp do najważniejszych funkcji handlowo-usługowych i gastronomii z częścią biurową, czy prawdziwa perła: zabytkowa i unikatowa powierzchnia w centrum Warszawy – ArtNorblin - opowiada Kinga Nowakowska.

Jak dodaje, szczególnie ten ostatni projekt daje wręcz niewyobrażalne możliwości. - Mamy do dyspozycji 11 pofabrycznych hal, w których stworzymy przestrzeń dla handlu, usług i biznesu. Naszym celem jest zapewnienie najemcom i ich klientom klimatu, który przypomni dawne ulice handlowe oraz ożywi tę część miasta - tłumaczy.

Kinga Nowakowska podkreśla, że realizacja tego typu projektów niesie ze sobą pewne trudności. Z tego powodu wielu deweloperów obawia się takich inwestycji. - Moim zdaniem niesłusznie. Nie zapominajmy, że ich unikatowość i potencjał jest niesamowity. Jak pokazuje dotychczasowe zainteresowanie inwestycją ArtNorblin, już teraz na rynku jest wiele firm, zarówno w segmencie biurowym, jak i handlowym, gotowych do wprowadzenia się do tego typu projektów. Polacy są zmęczeni typowymi biurami, nie wszyscy chcą być w identycznych lokalach – z podwieszanymi sufitami, karton-gipsowymi ścianami, bez jakiegokolwiek charakteru. Najemcy zaczynają poszukiwać unikatowości, wyjątkowości – estetycznie przygotowanej przestrzeni, która ma swoją historię - mówi dyrektor ArtNorblin.

Nowakowska jest przekonana, że w ciągu najbliższych lat na rynku widoczne będą pewne zmiany - różnica w przygotowaniu powierzchni komercyjnej w Europie Zachodniej i Polsce jest olbrzymia. Stopniowo będziemy jednak zmierzali w kierunku realizacji projektów wyjątkowych, reprezentacyjnych, w których firmy znajdą dla siebie dobre miejsce. Z pewnością nie nastąpi to już dziś, ale stopniowo takie inwestycje, jak ArtNorblin, skierują rynek na właściwe tory - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY