REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Atrium 2 gotowy. Innowacyjny biurowiec od PRC Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 kwi 2016 12:04
Atrium 2 gotowy. Innowacyjny biurowiec od PRC Architekci
Atrium 2, fot. Skanska
Atrium 2 gotowy. Innowacyjny biurowiec od PRC Architekci
Atrium 2 gotowy. Innowacyjny biurowiec od PRC Architekci
Atrium 2 gotowy. Innowacyjny biurowiec od PRC Architekci

Biurowiec Atrium 2 realizowany przez Skanska Property Poland przy rondzie ONZ w Warszawie, uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Elegancki i minimalistyczny w formie projekt nawiązuje elewacją do stylu modernistycznej Warszawy.

REKLAMA

Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oznacza, że już wkrótce do budynku wprowadzą się pierwsi najemcy. Obecnie w obiekcie realizowane są prace aranżacyjne na powierzchniach najmu.

- Projektując Atrium 2 zależało nam, aby nasz budynek wyróżniał się na tle innych biurowców nie tylko funkcjonalnością, ale też prostą i szlachetną formą. Projekt łączy przeszłość z przyszłością. Jego modernistyczny charakter podkreśla wkomponowany w fasadę popularny w dwudziestoleciu międzywojennym motyw warszawskich gorsecików. To właśnie umiejętne skontrastowanie nowości z tradycją jest jego największym atutem. Atrium 2 powstał z myślą o nowoczesnych i odpowiedzialnych firmach, które dbają zarówno o sukces biznesowy, jak i o dobre samopoczucie swoich pracowników. Dzięki świetnej lokalizacji w samym sercu miasta, biurowiec pozwoli pracującym tu osobom poznać wszystkie smaki nowoczesnej Warszawy zapewniając im dostęp do restauracji, galerii i wielu miejsc spotkań znajdujących się w okolicy - mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Atrium 2 zlokalizowany jest na ulicy Pereca, tuż przy rondzie ONZ, w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od wejścia do stacji drugiej linii metra. Dzięki doskonałej komunikacji i dostępności linii tramwajowych oraz autobusowych, projekt zapewni szybkie połączenie z najważniejszymi punktami miasta. Przestrzeń wokół inwestycji będzie otwarta dla mieszkańców stolicy. Otoczenie budynku z małą architekturą, ławeczkami i zielenią oraz punkty usługowo-gastronomiczne, razem ze zlokalizowaną na parterze budynku restauracją, będą dostępne nie tylko dla pracowników budynku, lecz również dla okolicznych mieszkańców. Niewątpliwym udogodnieniem są także innowacyjne rozwiązania zastosowane w obiekcie. W Atrium 2 zlokalizowano siłownię dedykowaną najemcom, której połączenie z nowoczesną aplikacją mobilną umożliwi śledzenie postępów w treningu. Miłośnicy książek będą mogli skorzystać z ogólnodostępnej biblioteki.

Przeczytaj więcej: O inwestycji i najemcach Atrium 2

Atrium 2 – kluczowe fakty i liczby

Całkowita powierzchnia najmu wynosi 20 tys. mkw.

Atrium 2 składa się z 15 kondygnacji naziemnych i 4 podziemnych.

Każde z pięter będzie dysponowało 6 loggiami, oddanymi do użytku najemców.

Budynek zaoferuje 126 miejsc parkingowych oraz 40 miejsc dla rowerów.

Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym platynowym poziomie.

Autorem projektu Atrium 2 jest warszawskie biuro architektoniczne PRC Architekci.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.

Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY