REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Atrium Copernicus w harmonii z otoczeniem i środowiskiem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 sie 2016 14:21
Atrium Copernicus w harmonii z otoczeniem i środowiskiem
fot. Atrium Copernicus
Atrium Copernicus w harmonii z otoczeniem i środowiskiem
Atrium Copernicus w harmonii z otoczeniem i środowiskiem

Atrium Poland, zarządca i właściciel największego centrum handlowego w Toruniu – Atrium Copernicus - rozwijając projekt zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju, w trakcie zakończonej w ubiegłym roku rozbudowy wdrożył w obiekcie szereg proekologicznych rozwiązań. Działania te zostały zwieńczone przyznaniem budynkowi certyfikatu BREEAM z oceną „Very Good”.

REKLAMA

Certyfikat BREEAM przyznawany jest budynkom komercyjnym, w których wprowadzono rozwiązania zgodne z restrykcyjnymi obostrzeniami zrównoważonego budownictwa, zarówno w zakresie ekologicznym, jak i społecznym. Atrium Copernicus spełniło wymogi formatu shell, uzyskując ocenę „Very Good”. Najwyższe noty obiekt otrzymał w kategoriach „Waste”, „Transport”, „Management”, oraz „Land Use and Ecology”.

W trakcie rozbudowy, która zakończyła się w marcu 2015, w Atrium Copernicus zastosowane zostały proekologiczne rozwiązania, dzięki którym udaje się monitorować i ograniczać zużycie mediów, m.in. wody, energii elektrycznej oraz energii cieplnej. Koncepcję architektoniczną nowej części centrum wykonała pracownia IMB Asymetria, projekt wnętrz przygotowali architekci z biura BLUE Architektura. Projekt budowlany stworzyła pracownia architektoniczna Piotr Klecan Atelier.

Drugi z etapów prac obejmował zmiany dedykowane przede wszystkim wygodzie klientów i zwiększeniu dostępności komunikacyjnej obiektu. Identyfikacja wizualna oraz infrastruktura informacyjna w budynku zostały ujednolicone i dopasowane estetycznie do nowego standardu wizualnego centrum. Wprowadzono także szereg udogodnień związanych z dojazdem do budynku. Na terenie Atrium Copernicus w ubiegłym roku uruchomiona została dodatkowa stacja Toruńskiego Roweru Miejskiego, a w trakcie poszerzania parkingu zwiększono także ilość miejsc do parkowania własnych jednośladów. Ponadto obiekt wyposażony jest w udogodnienia dedykowane osobom niepełnosprawnym – m.in. miejsca parkingowe w wygodnych miejscach w pobliżu wejść i specjalnie przystosowane toalety; dodatkowe ułatwienia przygotowano także dla rodziców z dziećmi i kobiet w ciąży.

- Chcąc wyznaczać trendy i odpowiadać na potrzeby wszystkich naszych interesariuszy, a także rozwijać się w zgodzie i harmonii z otoczeniem i środowiskiem, wprowadzamy w naszych obiektach istotne zmiany, mające na celu redukcję zużycia mediów oraz promocję postaw proekologicznych. Tworzymy centra handlowe bliskie lokalnym społecznościom, wpisane w ich strukturę i funkcjonujące w zgodzie z nimi. Otrzymanie tak prestiżowego certyfikatu, jakim jest BREEAM, jest ważnym etapem w realizacji obranej przez nas strategii. Pracujemy intensywnie nad uzyskaniem kolejnych certyfikatów również dla innych projektów w naszym portfolio, ponieważ idea zrównoważonego rozwoju i ekologia są jednymi z kluczowych wartości dla grupy Atrium – podsumowuje Jolanta Wawrzyszuk, Chief Operating Officer, Atrium Poland Real Estate Management.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY