REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Atrium Felicity ma nominację do Prime Property Prize

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 sie 2014 11:35
Atrium Felicity ma nominację do Prime Property Prize
fot. Atrium Felicity

Centrum handlowe Atrium Felicity zostało nominowane do nagrody Prime Property Prize w kategorii "Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej". Koncepcja obiektu i elewacji powstała we współpracy z firmą Chapman-Taylor, a projekt architektoniczny został przygotowany przez biuro Mofo Architekci. Projekt wnętrz wykonał Pierre-Paul Raoult i firma Blue Architecture.

REKLAMA

Felicity jest pierwszym, tak dużym centrum regionalnym w Lublinie, a jednocześnie największym obiektem handlowym w Polsce, którego otwarcie nastąpiło w tym roku.

Łączna powierzchnia obiektu wynosi 172 tys. mkw., a powierzchnia najmu galerii wynosi 75 tys. mkw. Obiekt handlowy zlokalizowany jest przy jednej z głównych arterii Lublina: al. Witosa 32. Posiada dogodne połączenie z systemem dróg regionalnych i krajowych, także dostęp do środków transportu publicznego (7 linii autobusowych). Do dyspozycji klientów przewidziano 3 100 miejsc postojowych na funkcjonalnych parkingach naziemnych i podziemnych.

Atrium przygotowując się do budowy centrum wykonało szereg prac związanych z modernizacją i budową infrastruktury drogowej otaczającej inwestycję i zapewniającej bezkolizyjny dojazd do centrum. Oprócz tego, na mocy porozumienia z Urzędem Miasta Lublin, Atrium wybudowało nowoczesne schronisko dla zwierząt oraz budynki administracyjne komendy miejskiej policji.

Generalnym wykonawcą galerii była firma Strabag Sp. z o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY