Atrium w kształcie elipsy - nowe oblicze Panoramy od Bieniasz NicholsonPropertydesign.pl - 23-09-2015 13:32


Zakończyły się prace modernizacyjne w galerii handlowej Panorama w Poznaniu. W efekcie inwestycji o wartości 7 mln euro, galeria zyskała nowy wizerunek. Odnowione zostały pasaże obiektu, zaprojektowano nową identyfikację wizualną oraz stworzono nowe, oparte na kształcie elipsy atrium.

Remont Galerii handlowej Panorama rozpoczął się w marcu br. W ciągu zaledwie 5-ciu miesięcy Panorama, będąca pierwszą galerią handlową w Poznaniu i zarazem jedną z pierwszych w Polsce, została przekształcona w nowoczesne centrum handlowe z jasnymi, przestronnymi pasażami i żywą identyfikacją wizualną. W ramach remontu przeprowadzona została także rekonfiguracja układu handlowego Panoramy.

Współwłaścicielem i asset managerem Galerii jest firma Balmain Asset Management, która jednocześnie odpowiada za komercjalizację obiektu, świadczy usługi z zakresu development
i project management, marketingu i koordynacji najemców, a także pełni funkcję property managera.

- Galeria Panorama pełni istotną rolę w naszym portfolio, przede wszystkim ze względu na fakt, że jako firma jesteśmy zaangażowani we wszystkie aspekty działalności tego obiektu. Zarządzamy tym centrum i jesteśmy jego właścicielem od ponad 10 lat, więc jest to właściwy moment na wdrożenie kompleksowego programu jego rewitalizacji i modernizacji - powiedział Tim Rylance, dyrektor w Balmain Asset Management. - Obecnie Panorama jest nowoczesną galerią handlową z bogatą i zróżnicowaną ofertą. Sukces modernizacji to rezultat współpracy naszych zespołów odpowiedzialnych za wszystkie elementy procesu. To również dowód na to, jak mocno Balmain jest zaangażowany w modernizację polskich centrów handlowych. Jest to kierunek, który w najbliższej przyszłości będzie dominował w działaniach biznesowych naszej grupy - dodał.

Generalnym wykonawcą prac była firma Jeakel-Bud Tech. Panorama została zmodernizowana według projektu studia architektonicznego Bieniasz Nicholson.